Україна піде на поступки Білорусі заради демаркації кордону

Джерело в дипломатичних кругах запевнило, що переговори з Мінськом щодо вирішення питання кордону ведуться.

Україна готова до компромісів з Білоруссю для швидкого початку демаркації кордону між двома державами.

Про це повідомило інформоване джерело в дипломатичних кругах, коментуючи інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про нібито затягування білоруською стороною демаркації кордону через існуючий борг України.

"Київ і Мінськ продовжують діалог по широкому кругу питань, у тому числі і після завершення процедур, необхідних для розблокування процесу демаркації", - підкреслив співбесідник.

Він додав, що в Україні виходять з того, що вирішення цього питання саме по собі відповідає інтересам двох держав, і не повинно пов'язуватися з якимись додатковими вимогами економічного або політичного характеру.

"Проте, зважаючи на особливу важливість цієї теми для української сторони, Київ готовий до істотних компромісів з Білоруссю з метою швидкого обміну ратифікаційними грамотами, що дозволить почати процес демаркації українсько-білоруської межі", - підкреслило джерело.

Він також додав, що у українських дипломатів викликає здивування коментар колишнього замміністра закордонних справ Валерія Чалого окремим ЗМІ про те, що проблеми по цій темі виникли після зміни керівництва МЗС.

"Насправді додаткові умови для завершення процесу демаркації білоруська сторона висувала вже досить давно, і відповідні переговори велися і при попередніх керівниках МЗС", - відмітив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінськ, який ратифікував договір про держкордон, не віддає ратифікаційні грамоти і вимагає від Києва виплати 130 мільйонів доларів нібито наявного державного боргу.

Читайте також:

Білорусь заблокувала ратифікацію договору про кордон з Україною

Янукович наказав до кінця року поділити всі кордони з сусідами

Демаркація кордону між Україною та Росією відбудеться швидко і без проблем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: