Україна підготувалася до "зустрічі" отруйної води з Угорщини

Санітарні лікарі Одещини запевняють, що люди від отруйної води не постраждають - є запаси. А от риба може загинути.

Санітарні лікарі Одещини, яких екологи попередили, що промислові викиди з Угорщини можуть дійти до української частини Дунаю вже за десять днів, запевняють - у них є все необхідне, щоби не проґавити забруднену воду.

Система замірів якості води давно відпрацьована. Санлікарі щоденно перевіряють воду на вміст важких металів. А віднедавна у спецлаболаторіях особливу увагу приділяють аналізу на вміст сполук алюмінію. Щойно зафіксують - що їх уміст перевищує норму, почнуть працювати в режимі надзвичайного стану.

Титр: Надія Заєва, лікар-гігієніст санстанції, каже, що у випадку небезпеки будуть працювати цілодобово, як це було вже не раз.

Якщо забруднена вода все ж потрапить до української частини Дунаю, одразу ж закриють шлюзи на Кілійському водогоні. Звідти питну воду подають понад сімдесятьом тисячам жителів Одещини. Його резервуари можуть не поповнювати більше місяця - отже, спрага людям не загрожуватиме. Екологи сподіваються, що цього робити не доведеться. Адже повноводний Дунай має здатність самоочищуватися. А от щодо того, чи течія не принесе мертву та хвору рибу - упевненості менше. На цей випадок готують заборону на риболовлю.

Читайте також:

Резервуар з отрутохімікатами в Угорщині відремонтували

Через загрозу нового розливу хімікатів в Угорщині оголошено евакуацію

Гребля резервуара з токсичними відходами в Угорщині може впасти

Жертвами екологічної катастрофи в Угорщині стали вже семеро людей

Токсичні відходи з Угорщини допливуть до України за два тижні

ВідеоПромислові викиди з Угорщини можуть дійти до української частини Дунаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: