Україна піднялася в рейтингу ефективності боротьби зі змінами клімату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Переможців у переліку цього року немає – жодна з країн не зробила для вирішення проблеми достатньо.

У рейтингу Climate Change Performance Index у 2019 році Україна посіла 17 позицію. Торік наша держава була 18-ою, повідомляє РБК-Україна.

Індекс ефективності боротьби зі змінами клімату щорічно вираховує New Climate Institute, Germanwatch і Climate Action Network, що входить до німецької неурядової ініціативи Germanwatch e.V. Наразі Україна отримала 60,09 балів зі 100 і потрапила у групу країн з високим показником ефективності, однак із приміткою щодо причин цього. Сусідами України в рейтингу є Швейцарія і Франція.

"Політична та економічна криза попередніх років продовжує впливати на викиди CO2 в атмосферу і показників енергоспоживання, що призводить до високого рейтингу в цій сфері. Експерти підкреслюють, що це не є результатом ефективної кліматичної політики. Скорочення викидів СО2 на душу населення пов’язані з перебоями, викликаними конфліктом на Донбасі, у вугільній галузі та енергоємних галузях промисловості", - йдеться у поясненнях до CCPI.

інфографіка про заходи проти кліматичних змін
інфографіка про заходи проти кліматичних змін 2
інфографіка про заходи проти кліматичних змін 3

Цього року в рейтингу немає лідерів – перші три місця у списку порожні. Зазначається, що жодна з країн не зробила достатньо для запобігання змін клімату. Четверте місце посіла Швеція, п'яте Данія, шосте Марокко. Останні місця у списку посіли Саудівська Аравія і США – 60 і 61 відповідно. Оцінка країни складається з обсягу викидів парникових газів, рівня розвитку відновлюваної енергетики, рівня споживання електроенергії, загальних запасів первинної енергії, спільної зовнішньої та внутрішньої політики в сфері протидії змінам клімату.

клімат інфографіка

Як повідомлялося, 25-та міжнародна конференція ООН з питань змін клімату (COP25) у Мадриді завершилася з мінімальними результатами. Згідно з оприлюдненим у неділю, 15 грудня, підсумковим комюніке, 200 країн-учасниць саміту визнають необхідність збільшення зусиль, спрямованих на захист клімату та обмеження обсягів шкідливих викидів.

Плейлист 4 відео Штучне дихання: небезпеки повітря та маніпуляції навколо нього

Серіал ТСН "Штучне дихання" присвячений тому, чим ми дихаємо. Смог чи тумани — як природне явище перелякало пів країни, чи вбиває нас те, чим ми дихаємо, як у світі продають ковток свіжого повітря за сто доларів та інше — у наших сюжетах.

Штучне дихання: небезпеки повітря та маніпуляції навколо нього

Залиште свій коментар

Вибір редакції