Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

Юлія Тимошенко зобов’язалася забезпечити прозорий газовий ринок та надати рівні можливості усім операторам ринку.

Україна зобов’язалася створити прозорий газовий ринок та завершити реформи газової галузі до кінця 2011 року.

Про це йдеться у спільній декларації України та ЄС, яка була підписана 23 березня в Брюсселі за підсумками конференції з модернізації української газотранспортної системи.

З українського боку декларацію підписала прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, з боку Єврокомісії – комісари ЄС з питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер та з питань енергетики Андріс Пібалгс.

Крім того, документ підписали президенти Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та Світового банку.

Український уряд взяв на себе зобов’язання забезпечити незалежність оператора з транзиту газу. Також Кабмін задекларував прозорість та відкритість для інвесторів з модернізації газотранспортної системи, і пообіцяв надати рівний доступ до відповідної фінансової та технічної інформації, а також забезпечити контроль над отриманими на модернізацію газотранспортної системи коштами.

Україна зобов’язалася надати можливість операторам з транзиту газу діяти на комерційній основі задля виконання свого бізнес-плану в довгостроковій перспективі, а також забезпечити доступ третіх сторін до підземних сховищ газу на прозорих комерційних умовах.

При цьому реформи газового сектору Україна має завершити до кінця 2011 року, що буде також відображено в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Читайте також:

Тимошенко попросила у Європи 5,5 млрд. доларів

Європа шукає гроші для української газової труби

Посол США: НАТО вже готове прийняти Україну

ВідеоПідписання декларації з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: