Україна підпише газову угоду сьогодні

Сьогодні Україна має підписати протокол про контроль за транзитом газу. Це є умовою відновлення постачання блакитного палива.


Юлія Тимошенко і прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек підпишуть протокол про контроль за транзитом газу українською стороною у суботу ввечері у Києві.

У прес-службі українського уряду зазначили, що зустріч прем’єрів почнеться в будівлі Кабінету міністрів о 22 годині.

Нагадаємо, раніше Росія та ЄС підписали протокол про створення контрольного механізму за транзитом російського газу через територію України. Він передбачає присутність європейських експертів на газових станціях України та Росії.

Путін заявив, що Росія відновить поставки газу до Європи через територію України, як тільки тут будуть розміщені міжнародні спостерігачі. 

Вчора Мірек Тополанек перебував в Україні і провів переговори з Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко щодо вирішення проблеми відновлення постачання російського газу до європейських держав.

Тополанек зауважив, що ЄС жодним чином не хотів втручатись у двосторонні відносини між країнами. За його словами, в ЄС бачать, що дві країни хочуть виконати свої зобов’язання – і щодо поставок газу, і щодо транзиту – але, на жаль, Європа газ не отримує. Саме тому, сказав він, Європа хоче допомогти двом країнам "подолати кризу довіри".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: