Україна підтримує намір США відкрити представництво у Сімферополі

Україна вітає намір Сполучених Штатів Америки започаткувати американську дипломатичну присутність (американський представницький офіс) у місті Сімферополі.

Про це йдеться в підписаній 19 грудня 2008 року у Вашингтоні Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, текст якої оприлюднено на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України.

У цьому рамковому документі сторони підкреслюють взаємне прагнення посилити двосторонні відносини в економічній, політичній, дипломатичній, культурній та безпековій сферах.

При цьому, як наголошується у Хартії, “підтримка суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й непорушності кордонів одне одного складає основу двосторонніх відносин”.

У документі зазначається, що в рамках співробітництва у сфері оборони та безпеки Україна та Сполучені Штати Америки поділяють життєву зацікавленість у сильній, незалежній та демократичній Україні. “Поглиблення інтеграції України до євроатлантичних структур є спільним пріоритетом. Ми плануємо реалізувати програму посиленого безпекового співробітництва, яка передбачає збільшення українських можливостей та посилення України як кандидата на членство в НАТО”, - йдеться в Хартії.

З огляду на економічне, торговельне та енергетичне співробітництво Україна та США мають наміри розширити співпрацю з метою сприяння створенню робочих місць, економічному зростанню, підтримки реформ та лібералізації економіки, розвитку сприятливого для торгівлі та інвестицій бізнес-клімату й удосконалення доступу на ринки товарів та послуг.

У документі також зазначено, що в рамках розвитку демократії “Україна та США активізують співпрацю для зміцнення судової системи, підвищення професіоналізму, відкритості та незалежності разом з покращенням правової освіти та доступу до правосуддя для усіх українців”.

Також актуальним для України є положення щодо боротьби з корупцією. “Україна та США мають намір поглибити співпрацю з метою збільшення контролю з боку громадськості та засобів масової інформації антикорупційних заходів, забезпечити дотримання етичних стандартів шляхом утворення підрозділів із внутрішніх розслідувань та удосконалення урядового регулятивного процесу”, - наголошується в документі.

У сфері активізації контактів між людьми та культурних обмінів Хартією передбачено, що обидві країни також продовжуватимуть тісно співпрацювати в контексті вшанування пам’яті жертв та збільшення обізнаності громадськості про Великий Голод (Голодомор) в Україні 1932-1933 років.

Крім того, Україна вітає намір США започаткувати американську дипломатичну присутність (американський представницький офіс) в місті Сімферополь.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: