Україна планує оновити Військово-повітряні сили літаками НАТО – Rzeczpospolita

Україна планує оновити Військово-повітряні сили літаками НАТО – Rzeczpospolita

Associated Press

Сума, на яку розраховує українська влада, становить близько 12 мільярдів доларів.

Українська влада має наміри найближчим часом оновити Військово-повітряні сили ЗСУ за допомогою західних літаків. На це планують виділити близько 12 мільярдів доларів.

Про це пише польське видання Rzeczpospolita.

Таким чином Україна планує поступово замінювати літаки, які були створені за часів СРСР і переважно мають російське обладнання та елементи. Сума, яку планують витратити на оновлення авіації, становитиме близько 12 мільярдів доларів. Зважаючи на масштаб потреб, можливості є відносно малими.

Водночас нові західні літаки зможуть замінити старі типи винищувачів. Йдеться про літаки МіГ-29, Су-27, Су-25, Су-24М та Су-24МР. Скоріше за все, українська влада обиратиме заміну серед літаків четвертого покоління. За даними видання, у ВПС ЗСУ можуть з’явитися Lockheed Martin F-16 Block 70/72, Saab JAS-39E/F Gripen, Boeing F/A-18E/F Super Hornet Block III, або Eurofighter Typhoon.

Associated Press

Загалом же у планах України закупити близько 108 бойових літаків. Закупівля триватиме у кілька етапів, а перший планують розпочати уже в 2021-2022 роках. На цей період заплановане придбання перших 12 літаків, які мають доставити до 2025 року. Поступово Україна зможе виводити з експлуатації радянські літаки, термін придатності яких закінчується після 2030 року.

Через неможливість придбання російських компонентів та озброєння для ремонтів або модернізації літаків ВПС України будуть змушені систематично скорочувати кількість авіаційної техніки, яка матиме бойову готовність.

Нагадаємо, українська влада уже розпочала процес закупівлі авіаційної техніки на Заході. Найкращим прикладом цього є контракт із Францією на виготовлення 55 гелікоптерів Airbus для правоохоронних органів Міністерства внутрішніх справ.  

Гелікоптери для поліцейських та рятувальників: у США Аваков підписав угоду з Airbus Helicopters

Гелікоптери для поліцейських та рятувальників: у США Аваков підписав угоду з Airbus Helicopters
Наступна публікація