Україна планує отримати гроші МВФ до Нового року

Міністр закордонних справ стверджує, що перспективи отримати транш МВФ є, проте гарантій немає.

Петро Порошенко
УНІАН
Міністр закордонних справ Петро Порошенко
Україна може отримати до кінця року четвертий транш кредиту МВФ - 3,5 мільярда доларів. Про це заявив міністр закордонних справ Петро Порошенко.

Порошенко підкреслив, що Україна продовжує переговори з МВФ з метою отримання траншу у році, що минає. "Перспективи є (отримати транш), гарантій немає", - сказав міністр.

Нагадаємо, за даними авторитетного американського видання New York Times, МВФ вирішив відмовити Україні у виділенні в рамках кредитної лінії на 16,4 мільярда доларів четвертого траншу в розмірі 3,5 мільярда доларів до президентських виборів, які відбудуться 17 січня 2010 року. МВФ ухвалив таке рішення через зростаючі побоювання щодо неспроможності українських політиків контролювати бюджет країни.

Водночас, прем'єр-міністр Юлії Тимошенко запевняє, що у Міжнародному валютному фонді не приймали рішення про виділення четвертого траншу кредиту Україні після президентських виборів і Кабмін продовжує процес переговорів з МВФ.

Уряд України звернувся з листом до МВФ, в якому міститься прохання пом'якшити деякі вимоги Фонду при продовженні співпраці в рамках виділення коштів кредиту stand-by, оскільки виконання програми співробітництва відбувалося на тлі "дуже складних" політичних умов у країні.

Лист про наміри за підписом прем'єр-міністра, голови Нацбанку Володимира Стельмаха та в.о. міністра фінансів Ігоря Уманського 7 грудня передав до МВФ віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря.

Як відомо, Україна з 2008 року отримала вже три транші допомоги МВФ на загальну суму 12 млрд доларів. Після підписання президентом Віктором Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів 30 жовтня глава МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що Фонд виділить Україні четвертий транш кредиту тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.

Читайте також:

Тимошенко продовжує "вибивати" з МВФ 3,5 млрд доларів

Глава місії МВФ в Україні "втомилася від брехні" та йде з посади

Україна екстрено запросила у МВФ 2 мільярди доларів

МВФ остаточно відмовив Україні в кредиті до виборів президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: