Україна планує заборонити ввезення ГМО-продуктів

Мінагрополітики планує заборонити ввезення генно модифікованих продуктів для харчування тварин. Такі дії зустрінуть сильний опір бізнесу в тваринництві.

Влада збирається заборонити використання генетично модифікованих організмів для годування тварин.

Мінагрополітики розробляє постанову про контроль над вмістом генетично модифікованих організмів у продукції тваринництва, що ввозиться в Україну, повідомив глава міністерства Юрій Мельник на прес-конференції за підсумками засідання Кабміну.

"Мова йде про контроль ГМО в продукції тваринництва при її ввезенні, апробації та обіг. Ця постанова доопрацьовується в міністерствах і відомствах і найближчим часом буде винесено на розгляд уряду", - заявив пан Мельник.

Як пояснив голова Держкомітету ветеринарної медицини Петро Вербицький, в міністерстві йде підготовка відразу декількох постанов.

"На рівні ветмедицини готується дві постанови. Перше - "Про порядок ввезення продукції на базі ГМО та видачі дозволів на ввезення. Друге стосується правил реєстрації та апробації такої продукції. У першу чергу на контролі будуть корми, кормові добавки та ветеринарні препарати", - повідомив Вербицький.

"Генетично модифікованих тварин практично не буває, проблема існує на рівні кормів. Готуються аналогічні постанови щодо насіння" - сказва він.

За словами Юрія Мельника, в структурі Мінагрополітики вже є кілька сертифікованих лабораторій, які можуть здійснювати контроль над вмістом ГМО в продукції тваринництва.

Учасники ринку офіційно не визнають, що використовують у виробництві містять ГМО корми та ветпрепарати.

"Серйозною проблеми з ГМО в Україні немає. Ініціатива уряду викликана необхідністю зробити робочим прийнятий ще в 2007 році закон. Ми годуємо птицю українським зерном, використання імпортної продукції незначно", - відзначає голова асоціації "Союз птахівників України" Олександра Бакуменко.

Втім, за словами директора компанії "Торг-Маркет" (імпортер м'яса та м'ясопродуктів) Наталії Дремблюги, багато учасників ринку використовують ГМ-продукти для вирощування тварин та птиці: "Таким чином стимулюється ріст тварин, в результаті чого зменшуються витрати і збільшуються доходи виробників. Крім того, такі корми значно дешевше українських ".

За словами Дремблюги, уряд може зіткнутися з потужним лобі з боку бізнесу, якому вигідно використовувати дешеві корми для вирощування тварин. "Проблема з ГМО в Україні величезна, і якщо, хай навіть на хвилі передвиборної гонки, вдасться прийняти таке рішення, це буде значним кроком", - упевнений експерт.

У травні Кабмін прийняв рішення про обов'язкове маркування продуктів, що містять ГМО, з 1 липня. Продукти без відповідних відміток мають вилучатися з обігу. Граничний рівень вмісту ГМО в харчовій продукції, що не вимагає маркування, що становить 0,9%.

Однак проблема на цьому не була вичерпана. Нещодавно народний депутат Юрій Кармазін ("Наша Україна-Народна самооборона") заявив, що на сьогоднішній день в Україні близько 60% кукурудзяних і 70% соєвих насіння є трансгенними.

Читайте також:

В Україні почали маркувати ГМО-продукти

Міліція почала перевіряти маркування ГМО на продуктах

В Україні знову перенесли маркування ГМО-продуктів

Трансгенних продуктів в Україні стало на 30% більше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: