Україна побудує новий реактор та 6 атомних енергоблоків

Державна програми розвитку атомної енергетики передбачає спорудження нових ядерних потужностей до 2020 року.

До 2020 року Україна має намір ввести в експлуатацію шість нових атомних енергоблоків, а також спорудити новий дослідницький реактор.

У проекті концепції Державної програми розвитку ядерної енергетики зазначено, що до 2020 року в Україні планується експлуатувати 21 енергоблок зі встановленою потужністю 20,6 ГВт.

При цьому передбачається, що 12 із вказаних енергоблоків експлуатуватимуться в понадпроектні терміни.

Крім того, в рамках програми планується спорудити новий дослідницький реактор, оскільки термін експлуатації діючого реактора, що експлуатується Інститутом ядерних досліджень НАН України, закінчується в 2015 році.

На будівництво нових енергоблоків планується направити 126,87 млрд гривень, зокрема з держбюджету - 25,4 млрд гривень, з інших джерел (тариф НАЕК "Енргоатом", інвестиції) - 101,482 млрд гривень.

Згідно з концепцією, як оптимальний варіант розвитку вітчизняної ядерної енергетики розглядається розробка національних проектів ядерних енергоблоків у кооперації зі світовими розробниками легководних (ВВЕР/PWR) і важководних (PHWR) реакторних установок, визначених за підсумками конкурсів, й спорудження нових ядерних потужностей силами вітчизняної інфраструктури.

Всього в рамках програми на потреби будівництва блоків й розвитку інфраструктури атомної енергетики планується направити 222 млрд 182 млн гривень, у т.ч. із держбюджету - 93,7 млрд гривень.

Наразі в Україні експлуатується 15 енергоблоків із сумарною встановленою потужністю 13,6 ГВт.

Читайте також:

Працівники АЕС в Індії отруїлися радіоактивною водою

Україна та Росія погодилися співпрацювати в атомній сфері

Чорнобиль визнано найекзотичнішим у світі місцем для туризму

Київ оголосить конкурс на будівництво ядерного заводу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: