Україна почала озброєння Іраку

В середині грудня Україна відправить в Ірак першу партію українських БТР-4. Загалом, згідно контракту, Україна має озброїти Ірак більше, ніж на півмільйона доларів.

Перша партія українських БТР-4, побудованих на потужностях у Харкові в рамках укладеного у 2009 році контракту на поставку до Іраку українських озброєнь на суму більш ніж 550 млн дол, буде поставлена замовникові в середині грудня.

Про це повідомило джерело, знайоме з деталями ходу виконання контракту.

"Виробництво першої партії бронетехніки для іракського замовника практично завершено, поставка намічена на середину грудня", - сказав співрозмовник агентства.

За словами джерела, обсяг першої партії бронетехніки, що готується до передачі, буде остаточно узгоджений напередодні транспортування. Разом з тим він відзначив, що озвучені раніше плани щодо участі нової української техніки в святкуванні дня армії Іраку залишаються в силі.

Постачання другої партії БТР-4 до Іраку планується на початок 2011 року, - повідомило джерело. Згідно з озвученими раніше українськими офіційними особами даними, планується, що в параді з нагоди святкування дня армії Іраку 6 січня візьмуть участь 11 українських БТР-4.

У 2009 році дочірнє підприємство держкомпанії "Укрспецекспорт" - держпідприємство "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес" уклало контракт з Іраком на суму понад 550 млн дол, який, як передбачається, має стати одним з серії угод, що готуються у сфері ВТС між Україною та Іраком.

Контракт передбачає постачання протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР-4, 6 легких транспортних літаків Ан-32, а також проведення послуг з ремонту авіаційної техніки.

У числі основних виконавців контракту виступить Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова (ХКБМ) і держпідприємство "Завод ім. Малишева" (Харків), ДАК "Антонов".

За даними ДП "Антонов", на даний час вже завершена зборка перших двох машин для іракського замовника, йде узгодження строків їх поставки.

Раніше компанія озвучила плани поставити в рамках контракту до Іраку до кінця року перші три Ан-32, передача ще 3-х намічена на 2011-2012 роки.

Згідно з раніше озвученими офіційними заявами української влади, укладення контракту стало "логічним продовженням" участі України в миротворчій місії в Іраку. Загальний обсяг операції, за неофіційними даними, може скласти 2,4 млрд дол.
Українська сторона не виключала можливість постачання в рамках контракту іракським партнерам, в тому числі, українських танків.

Читайте також:

США закликали Україну ліквідувати надлишкове озброєння

Україна за Януковича озброюватиме Грузію так само, як за Ющенка

Україна озброїть Ірак на півмільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: