Україна почне позбавлятися від запасів урану вже цього року

Вже цього року високозбагачений уран вивезуть до Росії, а потім повернуть низькозбагачений, але лише в разі отримання "достатнього міжнародного сприяння".

Україна почне позбавлятися від запасів високозбагаченого урану для його переробки в низькозбагачений вже цього року.

Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, виступаючи в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на конференції з перегляду виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

"Як перший крок - ми вилучимо вже цього року значну частину наших запасів для переробки в низькозбагачений уран з метою використання в українських ядерних дослідницьких центрах", - сказав Грищенко.

Він також нагадав, що позбуватися від високозбагаченого урану Київ буде в разі отримання "достатнього міжнародного сприяння".

Глава МЗС України наголосив, що цей добровільний крок Києва свідчить про те, що його країна "серйозно ставиться до проблем нерозповсюдження та роззброєння". Він також закликав інші країни, що володіють запасами збагаченого урану, наслідувати приклад України.

Як повідомлялося, 12-13 квітня президент України взяв участь у саміті з ядерної безпеки. Янукович повідомив, що Україна зобов'язалася позбутися високозбагаченого урану, його вивезення буде здійснюватися поетапно.

13 квітня під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим Віктор Янукович обговорив питання вивезення високозбагаченого урану в Росію.

Пізніше міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко уточнив, що високозбагачений уран вивезуть до Росії для переробки його в низькозбагачений, після чого повернуть в Україну.

Читайте також:

Янукович стверджує, що він показав приклад усьому світу

МАГАТЕ підготувалося до нашестя ядерних терористів на Україну

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: