Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна подовжила заборону російських соцмереж: що змінилося за три роки без "ВКонтакте" і "Яндексу"

Україна подовжила заборону російських соцмереж: що змінилося за три роки без "ВКонтакте" і "Яндексу"

Рішення підтримали у РНБО і Верховній Раді.

Від 15 травня "ВКонтакте" та "Одноклассники", поштовий сервіс "Меіл.ру", всі сервіси "Яндекс" та багато інших знову залишаються поза законом в Україні. Вперше російські соцмережі заборонили ще за колишнього президента Петра Порошенка, а цього тижня депутати підтримали продовження санкцій ще на три роки. 

Що змінилось за понад тисячу днів без російських соцмереж – у сюжеті Сніданку з 1+1. 

За три роки без російських соцмереж і топових сайтів з "ВКонтакте" пішли 3,7 млн українців, з "Одноклассники" - 2,6 млн користувачів, з "Яндекс" - 1,9 млн. Поштовими скриньками "Меіл.ру" більше не користуються 2,5 млн українців. Утім, чиновники вирішили на цьому не зупинятись, а тому  Верховна Рада і РНБО схвалили продовження санкцій ще на три роки.

Як запроваджували заборону російських сайтів пам’ятає Павло з Запоріжжя. Хлопець розкручував сторінки в "ВКонтакте" - пабу та сервісу доставки японської їжі. "Викладав пости, набивав аудиторію, проводив різні конкурси, акції, налаштовував рекламу", - згадує він. 

Відео Що змінилось за три роки без російських соцмереж

Від сьогодні "ВКонтакті" та "Однокласники", поштовий сервіс "Mail.ru" разом із власною соцмережею, всі сервіси Яндекс та багато інших залишаються поза законом в Україні. Вперше російські соцмережі заборонили ще за Порошенка, а цього тижня депутати підтримали продовження санкцій ще на три роки. Що змінилось за понад тисячу днів без російських соцмереж – дивіться.

Що змінилось за три роки без російських соцмереж

Результат заборони російських соцмереж в Україні став помітним доволі швидко, бо почала зменшуватись кількість людей, які туди заходили. Павло став розвивати сторінки в альтернативних соцмережах, зокрема в Instagram. Зараз хлопець відзначає, що користувачі швидко змінили платформу.

Саме американським сервісам здебільшого віддали перевагу українські користувачі російських соцмереж в 2017 році. "Це Instagram, Facebook. Розвинувся TikTok, який є китайським продуктом. Тобто цей ринок дуже динамічно розвивається і користувачі дивляться на найбільш сучасні сервіси, які задовольняють їхні потреби в комунікації", - розповів фахівець з медіа і комунікацій Віталій Мороз.

Інша частина користувачів разом із незабороненою, основною соцмережею, має сторінку і в заборонених сервісах. Зайти туди не складно за допомогою так званих анонімайзерів. Брати їх під контроль українська влада поки не збирається. "Заборонити анонімайзери, VPN-сервіси - це буде великий крок щодо несвободи України в глобальному контексті стосовно інтернету. Тобто право на анонімність - одне з найголовніших прав сучасних користувачів", - пояснив фахівець.

Саме тому, за статистикою SimilarWeb, за квітень 2020 року "ВКонтакте" та "Одноклассники" і досі входять до десятки найпопулярніших сайтів в Україні: "Вконтакте" - на четвертому місці, "Одноклассники" - на дев'ятому. "ВКонтакте" з соціальних мереж поступилася лише Facebook.

Залиште свій коментар

Вибір редакції