Україна визнана найбільш вільною державою СНД

За оцінками правозахисної організації Freedom House, Україна поліпшила демократію за 10 років. Росія ж виявилася найгіршою демократичною країною в Європі.

Україну визнано найбільш вільною країною на теренах СНД. Такого висновку дійшли експерти організації Freedom House.Разом із тим, рівень демократії в Україні погіршився - вона набрала 4,39 бали, що на 0,14 бала гірше за оцінки 2008 року. Водночас за цей період у Росії відбулося найістотніше зниження рівня розвитку демократії в порівнянні з 28 державами Східної Європи і колишнього СРСР. У підсумку за 2009 рік Україна одержала в рейтингу Freedom House 6,14 бала, що на 0,03 бала вище, ніж за 2008 рік, йдеться в щорічній доповіді Freedom House "Держави в перехідному стані" (Nations in Transit), присвяченому позитивним і негативним змінам стану з правами людини і демократією за 2009 рік.

Зокрема, державне управління в Україні, незважаючи на лідируючі позиції в СНД, погіршилося з 4,75 балів до 5, виборчий процес - з 3 до 3,5 балів, незалежність юридичної системи - з 4,75 до 5 балів. Разом з тим залишилися на колишньому рівні корупція (5,75), громадянське суспільство (2,75), свобода ЗМІ (3,5), місцеве управління (5,25).

Найкраще рівень демократії в Україні за останні десять років оцінювався в 2006 році - в 4,21 бала. Найгірший результат був зафіксований у 2002 році - 4,92 бала.

У цілому, наголошується в прес-релізі правозахисної організації, доповідь описує тривожну тенденцію згортання демократичних реформ і сповзання до авторитаризму, яка проявилася в 14 з 29 досліджуваних країн.

Freedom House оцінює країни за сімома критеріями (виборчий процес, громадянське суспільство, незалежні ЗМІ, державне демократичне управління, місцеве демократичне управління, незалежність юридичної системи, корупція) та присвоює оцінки від 1 до 7 балів (від кращого до гіршого). Загальний рейтинг є середнім арифметичним семи оцінок.

акція протесту проти гей-параду в Росії_4
AFP
У Росії з демократією найгірше в Європі
Також у доповіді зазначається, що за останні десять років у Росії відбулося найістотніше зниження рівня розвитку демократії в порівнянні з 28 державами Східної Європи і колишнього СРСР. Росія набрала 6,75 за виборчий процес, 6,50 за державне управління та за корупцію, 6,25 за незалежні ЗМІ, 5,75 за громадянське суспільство і за місцеве управління, 5,50 за незалежність юридичної системи.

У підсумку за 2009 рік країна одержала в рейтингу Freedom House 6,14 бала, що на 0,03 бала вище, ніж за 2008 рік.

Шість критеріїв Росії залишилися на колишньому рівні, проте оцінка за корупцію змінилася з 6,25 до 6,50. Той же бал за цим критерієм отримали Азербайджан, Казахстан і Киргизстан. Гірші показники тільки у Туркменістану і Узбекистану.

За останні 10 років за оцінками Freedom House у 2008 і 2009 роки стали самими невдалими для російської демократії. У 2001 році правозахисники оцінювали стан з демократією і правами людини в 4,88 бала, з тих пір воно майже постійно погіршувався.

З 29 країн до групи "стійких демократій" (від 1 до 2,99 бала) віднесені Словенія, Естонія, Латвія, Чехія, Литва, Польща, Угорщина і Словаччина. Росія і Таджикистан, які набрали по 6,14 бали, виявилися кращими у групі "стійких авторитарних режимів" (від 6 до 7 балів).

Найгірше, на думку Freedom House, ситуація з демократією йде в Узбекистані - за підсумками 2009 року країна набрала 6,93 бали.

Нагадаємо, у січні Freedom House четвертий рік поспіль визнала Україну вільною країною за підсумками 2009 року.

Раніше Євросоюз, США і "Репортери без кордонів" відзначили погіршення свободи слова в Україні.

Читайте також:

Україну визнано найбільш корумпованою країною світу

Росія очолила список авторитарних держав світу

Міжнародні експерти зарахували Україну до світових аутсайдерів

Україну четвертий рік поспіль визнано вільною країною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: