Україна погодила текст угоди про асоціацію з ЄС

Голова МЗС Петро Порошенко впевнений, що цього року Україна завершить роботу зі створення зони вільної торгівлі, після цього можливе підписання угоди про асоціацію з ЄС, текст якої вже погоджено.

Текст угоди про асоціацію України з ЄС вже погоджений.

Про цезаявив міністр закордонних справ України Петро Порошенко.

Він нагадав, що завершення роботи зі створення зони вільної торгівлі з ЄС планується цього року. "Ми плануємо завершити роботу з цього питання у 2010 р", - сказав він.

Порошенко наголосив, що в переговорах з ЄС щодо підписання угоди про асоціацію вже помітні позитивні зрушення. "Вже погоджений текст цієї угоди, однак треба попрацювати над частиною, що стосується ЗВТ (зони вільної торгівлі - ред.)", - підкреслив міністр.

Він висловив сподівання, що прихід нової влади і завершення економічної кризи сприятиме підписанню угоди.

"Я переконаний, що хто би не став президентом України, європейський напрямок залишиться пріоритетним... також ми вважаємо, що умови вже покращуються, і ми зможемо зробити багато того, що чекають європейській партнери", - додав він.

Порошенко наголосив, що саме Україна повинна проводити значну роботу в напрямку наближення до ЄС, зокрема, проведення низки реформ в різних сферах. Він також наголосив, що ЗВТ повинна бути глибокою і всебічною, яка враховує також інтереси українського сільгоспвиробника.

Як повідомлялося, нещодавно міністри закордонних справ Литви та Естонії закликали Європейський Союз надати Україні спеціальний статус, щоб прискорити її вступ до ЄС.

"Очевидно, що партнерства недостатньо для України, але вони поки що не готові до членства в ЄС", - заявив міністр закордонних справ Литви Віґаудас Ушацка .

Читайте також:

Балтійські країни закликали прискорити вступ України до ЄС

Кількість жителів ЄС перевищила 500 мільйонів людей

Порошенко запропонував Італії безкоштовно видавати українцям візи
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: