Україна пустить росіян до своїх труб і газосховищ

Перші експерти ЄС для контролю за транзитом газу прибудуть до Києва до обіду. До делегації увійдуть близько 20 людей.

Україна, Росія та ЄС домовилися про моніторинг транзиту російського газу через Україну. Про ухвалення остаточного рішення 9 січня повідомив представник Єврокомісії Ферран Тарраделлас Еспуні.

"Зараз є детальна домовленість про моніторингову місію", - сказав він та наголосив, що тепер терміново необхідно розпочати постачання газу до ЄС.

Водночас у російський столиці сьогодні тривають переговори керівництва "Газпрому" і голови правління "Нафтогазу" Олега Дубини з питань поставок і транзиту російського газу в 2009 році (на них відсутній голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, який поїхав звітувати перед президентом РФ у Сочі).

Інформація про хід переговорів поки що відсутня. Втім, відомо, що Київ погодився на присутність на українських газових об’єктах і російських спостерігачів.

Уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський висловив здивування інформацією про те, що українська сторона нібито "боїться входження до складу групи спостерігачів представників Росії".

"Президент України Віктор Ющенко в бесіді з президентом Росії Дмитром Медвєдєвим 7 січня чітко висловив позицію, що ми готові до спільного моніторингу транзиту", - сказав Соколовський.

Він ще раз підкреслив, що про заборону представникам Росії контролювати постачання російського газу через українську територію "навіть мови не може бути".

Водночас, за інформацією заступника міністра закордонних справ Костянтина Елісєєва, "Газпром" поки відмовив Єврокомісії у допуску її представників на об'єкти російської газотранспортної системи.

Щодо групи європейських спостерігачів, прибуття якої до України очікується вже сьогодні, МЗС повідомив, що зараз проходить процес її формування.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу підтверджує намір ЄС зробити все можливе для якнайскорішого врегулювання газової проблеми. Під час телефонної розмови з українським президентом Віктором Ющенком Баррозу висловив сподівання, що вже найближчим часом за участю ЄС будуть знайдені шляхи вирішення питання.

Ющенко, зі свого боку, підтвердив готовність української сторони негайно поновити транзит російського газу, як тільки буде відновлено постачання з території РФ.

Тим часом голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер обговорю газову ситуацію із президентом РФ Дмитром Медвєдєвим у Сочі.


ВідеоЄС моніторитиме транзит російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: