Україна погрожує Росії міжнародним судом

МЗС сподівається, що Росія надасть інформацію про вантаж, що перебував на затонулих у шторм 11 листопада суднах, і Україні не доведеться звертатися до суду.

Про головну причину катастрофи кораблів у Керченській протоці та спільні російсько-українські зусилля з ліквідації її наслідків дізнайтеся з відео.

Керівник прес-служби Міністерства закордонних справ Андрій Дещица заявив, що якщо Росія не надасть інформацію щодо вантажу кораблів, які затонули в Керченській протоці під час шторму, Україна вимагатиме цього в судовому порядку.

Але в МЗС сподіваються, що вдаватися до міжнародних судів не доведеться, і Москва надасть інформацію зі дня на день.

У свою чергу в.о. першого заступника міністра охорони навколишнього середовища Святослав Куруленко сьогодні повідомив, що попередні розрахунки суми збитків від катастрофи в Керченській протоці українською стороною будуть підготовлені до кінця тижня.

Він уточнив, що до підрахунків залучено 9 науково-дослідницьких установ, зокрема Керченський інститут рибного господарства. Куруленко відзначив, що російська сторона завершила свої розрахунки по сумі збитків від катастрофи.

Куруленко також повідомив, що, за даними екологічної інспекції на 12:00 4 грудня, в районі затоплення носової частини танкера "Волгонефть-139" періодично з'являються нафтові плями різного розміру. Вести очисні роботи важко через складні метеоумови.

За даними Мінприроди, перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів у морській воді в районі острова Коса Тузла і в районі затоплення носової частини танкера "Волгонефть-139" складає 200%.

У районі затоплення суховантажу "Вольногорск" перевищення ГДК складає 140%. Біля кримського узбережжя в районі затоплення теплохода "Вера Волошина" перевищення ГДК по нафтопродуктах у морській воді не зафіксоване.

Раніше повідомлялося, що група українських учених створила біосорбент Еколан, який дозволить практично миттєво нейтралізувати нафтові плями на поверхні Чорних і Азовських морів.

Шторм 11 листопада став причиною безпрецедентної надзвичайної ситуації в Азовському та Чорному морях - за даними МНС, за один день затонули чотири судна, ще шість сіли на мілину, одержали пошкодження два танкери. В результаті у воду потрапило близько 1,3 тисяч тонн мазуту та близько 7 тисяч тонн сірки.

ВідеоЧому все-таки сталося лихо в Керчі?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: