Україна пообіцяла НАТО розібратися з ЧФ Росії вже цього року

Україна планує цього року почати переговори про виведення російського флоту з Криму та найближчим часом вирішити проблеми на кордоні з РФ.

Україна зобов'язалася перед НАТО вжити заходів для початку переговорів з Росією щодо визначення механізму виведення Чорноморського флоту РФ з української території до 2017 року, тобто в терміни, передбачені угодою про його перебування в Криму.

Про це йдеться в Річній національній програмі на 2009 рік з підготовки України до одержання членства в Альянсі.

Серед інших пріоритетних завдань України на 2009 рік названі продовження роботи з демаркації державного кордону та активізації транскордонного співробітництва.

Україна також зобов'язана в середньостроковій перспективі завершити договірно-правове оформлення та проведення демаркації держкордону.

Нагадаємо, нещодавно представники НАТО заявили, що при розробці своєї нової стратегічної концепції Альянс дослухається до думки партнерів, у тому числі України.

Раніше офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що Альянс, в разі потреби, не має наміру надавати Україні військову допомогу та допомагати їй у забезпеченні територіальної цілісності. МЗС України назвало цю заяву поспішною та підкреслило, що сподівається на військову допомогу НАТО в разі, якщо вона знадобиться.

В той же час, відомо, що Україна не має наміру продовжувати термін дії угоди про перебування на своїй території Чорноморського флоту РФ. Російські військові мають залишити українську територію після 2017 року.

Читайте також:

НАТО не захищатиме територіальну цілісність України

Росія порівняла Чорноморський флот з "яйцями"

Росія не ставить за мету вивести флот з Севастополя

Чорноморський флот РФ розпродає орендоване в України майно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: