Україна попереджає Росію

Україна відреагує комплексом дипломатичних і військово-політичних заходів у разі виходу РФ з Договору про звичайні озброєні сили в Європі (ДЗОСЄ)

Україна відреагує комплексом дипломатичних і військово-політичних заходів у разі виходу РФ з Договору про звичайні озброєні сили в Європі (ДЗОСЄ). Про це сьогодні на брифінгу заявив в.о. міністра оборони України Леонід Поляков, передає РБК-Україна.

Разом з тим міністр відмітив, що необхідно дочекатися, поки РФ остаточно визначиться з цим питанням.

Менше тижня тому президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект про припинення участі Російської Федерації в ДЗОСЄ. 14 липня глава держави підписав указ "Про припинення Російською Федерацією дії ДЗОСЄ і пов'язаних з ним міжнародних договорів". Згідно указу, цей крок пов'язаний з винятковими обставинами, що відносяться до змісту ДЗОСЄ від 19 листопада 1990 року, РФ, що зачіпають безпеку, і що вимагають вживання невідкладних заходів.

Крім договору припиняється також дія пов'язаних з ним Угоди про максимальні рівні для наявності звичайних озброєнь і техніки Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії, СРСР і Чехословакії у зв'язку з ДЗОСЄ, підписаного в Будапешті 3 листопада 1990 року, і документа, узгодженого державами - учасниками ДЗОСЄ від 19 листопада 1990 року, - додатку до підсумкового документа першої конференції з розгляду дії ДЗОСЄ і підсумкового акту переговорів про чисельність особового складу (м. Відень, 15-31 травня 1996 року).

Раніше Путин заявив, що випробування в Росії нових ракет, а також припинення членства в ДЗОСЄ - це відповідь на необгрунтовані дії партнерів РФ, зокрема США, по розгортанню елементів системи протиракетної оборони (ПРО) в Європі. Президент РФ особливо підкреслив, що Росія не є ініціатором нового витка гонки озброєнь. "Наші дії направлені на збереження балансу в світі. Це украй важливо для збереження міжнародної безпеки", - відзначив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: