Україна попросила НАТО надати статус учасника партнерства розширених можливостей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це не замінить план дій щодо членства в НАТО.

Віцепрем`єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба повідомив, що Україна звернулася до НАТО з проханням надати їй статус учасника партнерства розширених можливостей. Про це він розповів на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Вадимом Пристайком та міністром оборони Андрієм Загороднюком в Києві.

За його словами, візит Північноатлантичної ради в Україну засвідчив, що і Київ, і НАТО готові до активного поглиблення стосунків. "Не лише у нас залишається безумовним пріоритетом курс на членство в НАТО, але і Північноатлантичний альянс готовий динамічно розвивати стосунки з Україною", - розповів Кулеба.

"Під час візиту Україна звернулася до Північноатлантичного альянсу з проханням перейти на новий рівень співробітництва і надати Україні статус учасника партнерства розширених можливостей. Це дуже цікава програма, вона включає такі країни: Грузія, Швеція, Фінляндія, є країни не з Європи – це Австралія та Йорданія, які також беруть в ній участь", - уточнив віце-прем’єр.

Він зазначив, що в рамках такого партнерства Україна може отримати пріоритетний допуск до сертифікації заходів, які відбуваються по лінії НАТО-Україна. Також програма передбачає "розширений діалог в сфері розвідки…надання можливості представникам країни-партнера обіймати посади в штаб-квартирі НАТО або в командній структурі Альянсу".

Однак, програма розширених можливостей не є заміною Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). "Ми дуже сподіваємося, що Альянс ухвалить позитивне рішення щодо нашої ініціативи, і таким чином також буде зміцнено наше співробітництва і ефективність самого Альянсу", - додав він.

Нагадаємо, раніше Кулеба виокремив п'ять основних напрямів співпраці з Північноатлантичним Альянсом. 

Відео НАТО та Україна домовляються про спільні навчання у 2020 році

Угорщина все ж зняла накладене напередодні вето на резолюцію НАТО щодо України. У Києві гостюють 30 представників НАТО на чолі з генсеком Єнсом Столтенберґом. Він уже провів засідання комісії Україна-НАТО, виступив у Верховній Раді та поспілкувався тет-а-тет із президентом Володимиром Зеленським. Гарант заявив, що план дій щодо членства в альянсі залишається актуальним для України.    

НАТО та Україна домовляються про спільні навчання у 2020 році

Залиште свій коментар

Вибір редакції