Україна попросить світ про захист через свій без'ядерний статус

Україна попросить держави світу про нові гарантії своєї безпеки, послабленої у зв'язку з втратою статусу ядерної держави.

Верховна рада ухвалила за основу проект звернення до світового співтовариства із закликом про зміцнення гарантій безпеки України,у зв'язку із проголошенням нею свого без'ядерного статусу. Відповідний документ підтримали 338 народних депутатів.

"Зростання після підписання Будапештського Меморандуму (документа, який підвищує гарантії безпеки України у зв'язку із відмовою від ядерної зброї - ред.) кількості ядерних держав, які фактично володіють ядерною зброєю, розвиток подій у світі, що засвідчує тенденцію до їх потенційного збільшення, становить загрозу безпеці... окремих держав, насамперед без'ядерних", - йдеться у постанові.

Згідно з документом, ВР вважає, що нинішня ситуація вимагає еволюції ідеології, закладеної в Будапештському Меморандумі, та її оновленого втілення в документі, який мав би міжнародно-правовий характер і містив відповідний інструментарій, що гарантував би надійну відповідь на сучасні виклики національній безпеці нашої країни.

Документом також зазначається, що Україна могла би виступити ініціатором розробки такого міжнародного договори, та виступити з пропозицією його розгляду ООН.

Схвалення такого документу ООН "стало б значним внеском у справу створення надійного безпекового простору не тільки на європейському континенті, а й у світі в цілому".

Парламент, з огляду на це, звертається до законотворчих органів Англії, США, Росії, Франції, Китаю із закликом підтримати цю ініціативу.

"Українські парламентарії переконані, що їхня ініціатива знайде позитивний відгук у більшості країн світу, і сподіваються, що її реалізація набуде безперешкодного та незворотного характеру, сприятиме зміцненню миру і міжнародної безпеки", - зазначено в постанові.

Нагадаємо, перед президентськими виборами з ініціативою щодо повернення Україні статусу ядерної держави виступав кандидат у президенти Олег Тягнибок.

Будапештський меморандум був укладений Україною в 1994 році та містить додаткові гарантії української безпеки та суверенітету з боку іноземних держав. Документ підписали також США, Росія і Великобританія в обмін на відмову України від ядерної зброї і статусу ядерної держави.

Читайте також:

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Миролюбивий Тягнибок пропонує захищатися від Росії ядерною зброєю

Патріарх Кирило: Росія зупинить гріх ядерною зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: