Україна попросить у США позику в 2 млрд дол

Країна має "гарантованих боргів" 280 мільярдів доларів, хоча кілька років тому було лише 80 мільярдів доларів.

Делегація уряду України вирушає до США просити чергову позику, її сума складе 2 мільярди доларів, повідомив президент Віктор Ющенко.

"Через день до Вашингтона їде чергова урядова делегація прем'єр-міністра за двома мільярдами доларів чергового кредиту. Оскільки до кінця місяця необхідно 36 мільярдів гривень для обслуговування видатків", - сказав президент 5 грудня в Харкові на муніципальних слуханнях "Конституційні принципи організації місцевої влади".

За словами Ющенка, в даний час країна має "гарантованих боргів" 280 мільярдів доларів, хоча кілька років тому було лише 80 мільярдів доларів. "Це значить, що на кожного з вас, 46 мільйонів українців, державні борги складають 6 тисяч гривень", - зазначив президент.

Ющенко нагадав, що в проекті державного бюджету на 2010 рік уряд пропонує передбачити на обслуговування зовнішнього державного боргу 22 млрд гривень (2,75 мільярда доларів). Він підкреслив, що цієї суми достатньо для фінансування освіти, медицини та оборонної сфери України. Глава держави назвав такі витрати "недержавницькою політикою уряду".

Нагадаємо, Віктор Ющенко не підписуватиме листа намірів про узгодження дій української влади до Міжнародного валютного фонду (МВФ), який необхідний для виділення Україні четвертого траншу кредиту stand by.

Читайте також:

Ющенко відмовився просити гроші в МВФ

Експерти пояснили, чому МВФ не дав Україні грошей

Президент, уряд і Нацбанк не змогли домовитися заради кредиту МВФ

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: