Україна порушила питання про посилення антиросійських санкцій через Крим - Порошенко

Дата публікації
Перегляди
2945
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна порушила питання про посилення антиросійських санкцій через Крим - Порошенко

Петро Порошенко / Фото: Сайт президента України

На півострові окупанти зазіхають на права і свободи українців.

Президент України Петро Порошенко перед концертом-реквіємом з нагоди вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу заявив, що сьогодні в Україні згадують про виселення Кремлем кримських татар, а також представників інших етносів, яких Росія піддала жорстоким випробуванням.

 

Він зазначив, що Україна порушила питання посилення санкцій проти РФ через погіршення ситуації з правами та свободами українців у Криму.

"Сьогодні, в день нашої глибокої солідарності, я - кримський татарин! Кров застигає у жилах, коли читаєш документальні свідчення про те, які випробування випали на долю депортованих", - сказав він.

Водночас глава держави зазначив, що усі роки депортації кримськотатарський народ не втрачав надії та не припиняв боротьби за повернення на Батьківщину. 

А зараз російські окупанти ув'язнюють людей лише за те, що вони говорять рідною кримськотатарською мовою, наголосив Порошенко.

"Важко повірити, що подібне взагалі може відбуватись посеред географічної Європи", - сказав Порошенко.

Зокрема, президент нагадав, що судилище РФ заборонило Меджліс, частина керівництва якого тепер перебуває у в'язниці. Тисячі кримчан, як і 72 роки тому, вимушені залишити рідний півострів.

"У Москві хочуть, аби кримські татари замовкли назавжди і зникли. Не вийде! Ваш голос (кримських татар, - ред.) потужно звучить на весь світ", - сказав Порошенко в Національній опері.

"72 роки тому кримські татари лишилися у свої біді з безжальним тираном наодинці. Сьогодні разом з вами, разом з нами усіма - мільйони друзів. Українці та весь світ не повинні допустити, аби трагедія кримськотатарського народу повторилася знову," - заявив президент.

В Україні 18 травня відзначають річницю депортації кримских татар та День пам'яті геноциду кримськотатарського народу. 72 роки тому перші ешелони с кримськими татарами рушили з Криму до Середньої Азії. Всього протягом трьох діб тоді примусово вивезли близько 180 тисяч людей, половина депортованих загинула дорогою або у перші місяці заслання. 

депортація татар

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2945
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація