Україна порушує права людини

Протягом року Європейський суд із прав людини виніс сорок рішень проти України. Щороку кількість таких рішень росте.


Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 2 росіянам 3,4 тис. євро за затягування розгляду їхніх справ в українських судах. 

За повідомленням, 21-річний росіянин Антон Панченко й 69-річна росіянка Ганна Пантелєєва звернулися до Європейського суду з прав людини зі скаргами на порушення їхніх прав на розгляд справи в суді в розумний термін. 

Панченко вимагав виплатити йому 5 тис. євро за матеріальний й 10 тис. євро за нематеріальний збиток, а 

Пантелєєва вимагала виплатити їй 2178,4 тис. євро за нематеріальний збиток. 

Європейський суд визнав порушення прав позивачів і зобов'язав Україну виплатити Панченку 600 євро за нематеріальний збиток, а Пантелєєвій - 2,8 тис. євро за нематеріальний збиток. 

Крім того, Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 51-річному жителеві Донецької області Станіславу Галицькому 500 євро за тривале невиконання рішення українського суду в його справі.

За повідомленням, Галицький звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на тривале невиконання рішення українського суду, винесеного на його користь.

Позивач вимагав виплатити йому 3,2 тис. євро за нематеріальні збитки.

Суд визнав порушення прав позивача й зобов'язав Україну виплатити йому 500 євро за нематеріальні збитки.

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 61-річному мешканцеві Одеси В'ячеславу Барському 1,323 тис. євро за затягування розгляду його справи в українському суді.

Засідання Печерського суду (Фото: www.ombudsman.kiev.ua)
Українські суди регулярно затягують винесення рішень. (Фото: www.ombudsman.kiev.ua)

Відповідно до повідомлення, Барський звернувся в Європейський суд з прав людини зі скаргою на порушення його права на розгляд справи в суді в розумний термін.

Позивач вимагав виплатити йому 965 євро за матеріальний й 30 тис. євро за нематеріальний збиток.

Суд визнав порушення прав позивача й зобов'язав Україну виплатити йому 1,2 тис. євро за нематеріальний збиток й 123 євро за витрати. 

Таким чином, з початку року Європейський суд із прав людини виніс 40 рішень проти України. 

2002 року було винесено 1 рішення Європейського суду з прав людини проти України, 2003-го - 6, 2004-го - 13, 2005-го - 120, 2006-го - 114.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: