Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна посіла четверте місце за кількістю переселенців до Росії

Україна займає четверте місце у рейтингу кількості переселенців до Росії. Як правило, в РФ виїжджають у пошуках хорошої роботи та високої зарплатні.

Мешканці Донецької області найактивніші учасники державної програми Росії з добровільного переселення співвітчизників. У цілому Україна займає четверте місце за кількістю переселенців до РФ.

Головний мотив переселенців - надія отримати гідну роботу і вищу оплату праці, ніж в Україні, пише Deutsche Welle.

Однак, як зазначає видання, дуже часто в Росії відсутні потрібні вакансії, житло - надто дороге, до того ж, є ще й віковий ценз.

Учасники програми та члени їх сім'ї отримують, зокрема, одноразову фінансову допомогу і громадянство Росії. За програмою, яка реалізується в 30 країнах світу, найбільше переселенців в Російську Федерацію приїжджають з колишніх республік Середньої Азії.

Україна ж у цьому списку займає 4-те місце. Так, за 5 років існування програми нею скористалися лише близько 4,5 тисячі мешканців України. У порівнянні із загальною кількістю переселенців - ця цифра невелика, повідомила співробітник Генконсульства Росії у Харкові Любов Несвіт.

Водночас, жоден з тих, хто виїхав, не повернувся і не пошкодував про свій вибір.

За словами Несвіт, головна причина відсутності ажіотажу з переселення - неможливість отримати житло або відсутність вакансій. Держпрограма не надає таких преференцій, за винятком лише окремих випадків.

Також досить часто люди сподіваються знайти в Росії високооплачувану роботу, не маючи при цьому відповідної кваліфікації. Часто люди також оманливо сподіваються, що скориставшись програмою, зможуть жити і працювати, приміром, у Москві.

Звичайно, це неможливо, пояснюють у генконсульстві, адже програма спрямована насамперед на покриття дефіциту висококваліфікованих працівників у віддалених регіонах Росії.

Переселятися ж до Росії і приймати російське громадянство хочуть ті люди, які мають ще й сімейний або культурний зв'язок з Росією. Але, як правило, це люди зрілого віку і їм дуже складно зважитися на радикальні зміни у своєму житті.

А для молоді Росія вже не є таким джерелом соціально-культурного впливу, яким вона була, приміром, для їхніх батьків за часів Радянського Союзу, зазначає вчений.

Читайте також:

У Польщі в 2011 році вже працевлаштувались 154 тисячі українців

Україна лідирує за кількістю мігрантів до Росії та Польщі

Найбільше грошей українські заробітчани переказують з Росії

Польща виселяє українських заробітчан і приймає іноземних нелегалів

Залиште свій коментар

Вибір редакції