Україна посилює боротьбу з нелегальною міграцією

Українські прикордонники відзвітували про успіхи в ліквідації каналів нелегальної міграції і затримці основних організаторів.

Державна прикордонна служба України робить серйозні кроки для ліквідації основних каналів незаконної міграції, повідомив перший замголови Державної прикордонної служби - директор Департаменту охорони держкордону Павло Шишолін.

Зокрема, за його словами, йдеться про найбільш проблемні ділянки державного кордону - в Сумській, Чернігівській, Закарпатській і Чернівецькій областях.

Як повідомили у відомстві, зараз ДПСУ разом з іншими правоохоронними органами проводить низку заходів, направлених на підвищення ефективності цієї роботи.

"Як результат, тільки протягом минулого тижня було затримано п'ять груп нелегальних мігрантів з країн Південно-східної Азії і Африки - всього 21 людина. Чотири з них затримані за інформацією оперативно-розшукових органів Держприкордонслужби", - говориться в повідомленні.

По словах Шишоліна, це позитивна динаміка, особливо враховуючи те, що вдалося затримати не тільки іноземців, але і "переправників", яких притягатимуть до кримінальної відповідальності.

Зокрема, говорить він, по статті 332 Кримінального кодексу України порушено кримінальну справу щодо росіянина, який переправив групу нелегалів з Росії в Сумській області і відносно трьох громадян України вірменського походження, які намагалися перевезти в ЄС із Закарпаття дев'ятьох сомалійців і громадянина Грузії. Всім їм загрожує позбавлення волі на термін від трьох до семи років.

"Прогнозуємо, що напруженість буде рости, оскільки аналіз даних попередніх років свідчить що квітень-травень - найбільш активні місяці в діяльності каналів незаконної міграції", - відзначив Шишолін.

При цьому він заявив, що "ми не сиділи склавши руки, а зробили все, щоб звести активність злочинних угрупувань в контрольованих прикордонних районах до нуля. Зокрема, на найбільш складних ділянках виставлянні тимчасові прикордонні пости і замасковані наряди, оснащені тепловізорами, додатково привернуті кінологи з собаками".

За його словами, під час проведення операцій, до участі в яких привернуті оперативно-розшукові органи і мобільні підрозділи, перекриватися об'їзні шляхи, буде проведений огляд будівель і приватних приміщень, де можуть ховатися нелегали.

Нагадаємо, що всього з початку нинішнього року прикордонники затримали близько 250 нелегальних мігрантів - порушників межі, 380 чоловік були затримані за порушення правил перебування в нашій країні. Ще близько 5 тисячам потенційних нелегалів відмовили у в'їзді до України.

Як повідомлялося, на Чернігівщині в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (с. Розсудів Ріпкинського району) встановлено нову систему безпеки, яка відповідає європейським нормам.

Читайте також:

ЄС передав Україні систему безпеки для центру утримання нелегалів

У Британії почали видавати картки з біометричними даними

Україна і Болгарія - основні джерела нелегальної міграції в ЄС

Україну вчать боротися з нелегальною міграцією
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: