Україна посилює миротворчу діяльність

Україна приєдналася до Багатонаціональних миротворчих сил Південно-Східної Європи. До Афганістану українців наразі не направляють.

Україна приєдналась до Багатонаціональних миротворчих сил Південно-Східної Європи. 

Ющенко-Гриценко
УНІАН
Президент і міністр оборони України.
Про це сьогодні, 22 жовтня, повідомив міністр оборони України Анатолій Гриценко на прес-конференції за підсумками засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи. 

"На цій зустрічі Україна приєдналась до угоди про спільні миротворчі сили", - сказав Гриценко. Він додав, що наступним етапом стане ратифікація відповідної угоди в парламенті України. 

Глава Міноборони додав, що виконання конкретних місій буде ухвалюватись спільно командуванням миротворчої бригади і генеральним штабом Збройних сил України. 

Гриценко нагадав, що Україна у минулому році вже забезпечувала транспортування миротворчої бригади країн Південно-Східної Європи з Румунії в Афганістан та у зворотньому напряму. Він запевнив, що для України залишається пріоритетом зміцнення свого внеску у миротворчу діяльність для зміцнення безпеки на Європейському континенті. 

Крім того, за його словами, учасники зустрічі відзначили, що Україна бере участь у всіх чотирьох операціях НАТО – на Балканах, в Іраку, в Афганістані та в операції "Активні зусилля".

Разом з тим, Гриценко сказав, що на засіданні в Києві  не йшлося про направлення українських військовослужбовців до Афганістану. 

"Під час зустрічі це питання у прямій постановці не обговорювалось… Мова йшла про інше: оскільки ми приєднались до спільних миротворчих сил, то тепер на наступному етапі ми визначимось як держава спільно з командуванням бригади, який саме буде внесок України на цьому етапі", - сказав український міністр.
 
Він не виключив, що на цьому етапі Україна може залучити до виконання миротворчої місії в Афганістані штабних офіцерів, інженерні, медичні підрозділи тощо. 

Гриценко підкреслив, що це багатонаціональне з’єднання, і які саме завдання воно виконуватиме, прийматиметься багатонаціональним консенсусом і обов’язково відповідно до національних законодавств. 

Він зауважив, що, відповідно до українського законодавства, це рішення ухвалюватиметься урядом, Радою національної безпеки та оборони, Президентом і парламентом. 

На засіданні Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи (ПСЄ) виступив і президент України Віктор Ющенко.

За його словами, "ми (Україна) високо цінуємо цей діалог і присутність у ньому. Для нас це є принципово важливою справою". За словами глави держави, Україна з підтримкою і зацікавленістю розглядає співпрацю в рамках РМО країн ПСЄ.

Президент також відзначив, що Україна "чітко і однозначно" проголошує намір брати участь у регіональній співпраці по всьому сектору питань безпеки, запобіганню і врегулюванню конфліктів, миротворчій діяльності, контролю над озброєннями і таке інше. 

"Ми готові до нарощування зусиль з підтримки миру і стабільності в Європі, і висловлюємо готовність приєднатися до угоди про Багатонаціональні миротворчі сили Південно-Східної Європи", - заявив Ющенко. Він підкреслив, що участь України у Південно-Східній європейській багатонаціональній бригаді повною мірою служитиме стабільності в Європі.

Ющенко також пообіцяв, що внесок України в справу європейської й міжнародної безпеки буде масштабним і послідовним. Він відзначив, що за декларуванням цього принципу стоїть вагомий досвід України, реалістична оцінка її потенціалу в цій справі. 

Глава української держави відзначив, що єдиним фундаментальним принципом є неподільність європейського простору безпеки. "Лише його заборона дозволить створити єдину вірну модель для системних і відповідальних рішень", - сказав президент. 

Віктор Ющенко також підтвердив курс України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

За словами президента, знаковим є те, що суспільство віддало перевагу тим політичним силам, які підтримують саме цей курс. Основою руху до НАТО та ЄС, за словами президента, буде політика послідовних дій і кроків у цьому напрямку.

Ющенко висловив сподівання, що питання про приєднання України до плану дій щодо членства в НАТО розглядатиметься на наступному саміті Альянсу в Бухаресті у квітні 2008 році.

"Ми виступаємо за зміцнення інтеграційних зв'язків з організацією Північно-Атлантичного договору з усього переліку питань безпеки", - сказав він.

Користуючись нагодою, президент закликав усіх європейських партнерів сприяти і підтримати намір України приєднатися до плану дій щодо членства України в НАТО.

Засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи, що розпочалося в Києві, відбулося в Україні вперше. 

На засіданні були присутні представники 21 країни.

Засідання ради міністрів оборони країн ПСЄ проводиться вперше в Україні за ініціативою міністра оборони України Анатолія Гриценка. 

Віктор Ющенко
УНІАН
Віктор Ющенко заявляє про готовність України до участі в міжнародних миротворчих проектах.
"В ході засідання Рада має можливість провести ряд двосторонніх зустрічей представників міністерств оборони різних країн, у тому числі і за участю України", - сказав напередодні Гриценко.

Нагадаємо, що Рада міністрів оборони країн ПCЄ була створена в 1996 році з метою підтримки миру і стабільності в регіоні, а також як сполучна ланка з євроатлантичними організаціями, зокрема, НАТО. 

Україна була прийнята в Раду міністрів оборони країн ПСЄ 6 грудня 2005 року під час проведення 10-ої щорічної конференції міністрів оборони країн Південно-східної Європи, яка відбувалася у Вашингтоні.

До Ради міністрів оборони країн ПСЄ входять Італія, Греція, Туреччина, Албанія, Болгарія, Румунія, Словенія, Македонія, Хорватія, Україна і США.

ВідеоЗасідання міністрів оборони Південно-Східної Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: