Україна поскаржилася, що "провокатори" не дають їй продавати зброю

В компанії "Укрспецекспорт" запевняють, що всі повідомлення про незаконний продаж зброї Україною є провокаціями.

Інформаційні провокації, пов'язані з нібито незаконними поставками української зброї до різних країн світу, є спробою конкурентів витіснити Україну з міжнародного ринку озброєнь.

Про це заявив генеральний директор компанії "Укрспецекспорт" Сергій Бондарчук.

За його словами, інформація закордонних, зокрема російських ЗМІ про те, що затримана в Нігерії партія зброї має українське походження, це "інформаційна війна проти України". "Це дуже великий бізнес, і нікому не хочеться, щоб маленька Україна брала участь в цьому ринку", - пояснив керівник "Укрспецекспорту".

Він додав, що, наприклад, дуже жорсткою була боротьба за контракт на модернізацію індійських військових літаків. Основними конкурентами за нього були США, РФ та Швеція.

Нагадаємо, 18 червня в аеропорту Кано на півночі Нігерії було затримано український літак, який перевозив 18 контейнерів зі зброєю. Пізніше з'ясувалося, що літак, який належить українській компанії "Меридіан", перевозив мінометні міни калібру 60 і 82 мм за контрактом між кіпрською компанією Infora Ltd і міністерством оборони Республіки Екваторіальна Гвінея із Загреба (Хорватія) до столиці Екваторіальної Гвінеї Малабо.

Втім, днем пізніше нігерійська газета This day із посиланням на джерела в місцевій поліції повідомила, що Україна є основним постачальником зброї повстанцям Руху за звільнення дельти Нігера (РЗДН), які з 2006 року ведуть громадянську війну з центральним урядом, домагаючись частки в доходах від експорту нафти.

Крім того, Україну протягом останніх років кілька разів звинувачували в незаконному постачанні зброї, зокрема до Грузії. Втім, жоден з цих випадків не отримав офіційного підтвердження.

Читайте також:

Україну звинуватили у поставках зброї нігерійським бойовикам

На літаку, затриманому в Нігерії, не було української зброї

Україна продовжує продавати Грузії зброю в борг

Тимошенко вкотре виправдалася: Україна не торгує зброєю з Грузією

ВідеоУкраїні не дають торгувати зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: