Україна поскаржилася Женеві на Білорусь

Голова "Зеленого Світу" Олександр Степаненко зазначає, небезпека для українців від білоруської АЕС не більша, аніж будівництво реакторів в Україні

Уряд Білорусі вирішив будувати два атомні реактори, не порадившись з країнами-сусідами - Україною та Литвою. З цього приводу рівненська організація "Екоклуб" подала скаргу про недотримання Білоруссю Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті.

У скарзі на адресу комітету з імплементації конвенції у Женеві відзначено грубі порушення з боку Білорусі та наголошено на необхідності проведення консультацій з громадськістю країн, на яких може вплинути АЕС.

"Директиви президента Лукашенка, як і ця, ухвалена ще 2007-го, зазвичай втілюються в життя", - сказав в інтерв'ю голова "Екоклубу" Андрій Мартинюк. За словами еколога, у тому рішенні білоруської влади є й добрі моменти, наприклад, про стимулювання енергоефективності в бюджетній сфері, й це вже реалізують у Білорусі. Разом з тим, Білорусь ніколи не мала АЕС, але тепер вирішила збудувати АЕС до 2016 р.

Попередньо затверджена ділянка для будівництва розташована за 20 км від кордону з Литвою та на відстані близько 200 км від України. Цікаво, що, за словами Мартинюка, дії білорусів добре вплинули на оплату українських ядерників, адже їм підвищили зарплату, щоби українці не переходили на роботу до Білорусі. "У світі – дефіцит досвідчених і кваліфікованих ядерників", - зауважує експерт.

В "Екоклубі" очікують, що сусідні з Білоруссю країни будуть більш прискіпливо стежити за перебігом подій щодо побудови двох блоків атомної електростанції. Сподіваються, що це обумовить більшу безпеку під час спорудження й експлуатації станції. При цьому, додає Мартинюк, в Україні ядерні блоки не відповідають вимогам безпеки експлуатації атомних блоків у Євросоюзі.

У свою чергу, голова "Зеленого Світу" Олександр Степаненко зазначає, небезпека для українців від білоруської АЕС не більша, аніж будівництво реакторів в Україні: "Але процедури з інформування та участі громадськості стосовно цього проекту повинні бути дотримані".

Рівненські активісти з охорони природи розуміють - навряд чи ця єдина скарга змусить білоруський уряд припинити роботи зі спорудження ядерного реактора. Але, на їхню думку, слід принаймні привернути увагу до цієї діяльності.
Комітет з імплементації Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище вже отримав скаргу від українців. У липні він її розгляне і звернеться за поясненням до білоруської сторони.

Читайте також:

Росія збудує в Україні ядерний завод

Білорусь попросила у Росії 9 млрд доларів на будівництво АЕС

На найбільшій в світі АЕС сталася пожежа

Брюссель боїться нових Чорнобилів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: