Україна поставить літаки для іракської армії

Загальна вартість замовлення - понад 80 млн доларів.

Українські авіабудівники отримали контракт на постачання літаків для військово-повітряних сил Іраку. Загальна вартість замовлення - понад 80 млн доларів, повідомляє газета "Дело".

Інформація про те, хто підписував документ з української сторони, не розголошується. Однак, за деякими даними, угоду організував "Укрспецекспорт" - держкомпанія, уповноважена торгувати зброєю, військовою технікою і товарами, які містять державну таємницю.

У "Укрспецекспорті" партнерські відносини з Іраком не оголошують. Але, як стало відомо виданню з достовірних джерел, мова йде про постачання військово-транспортних літаків Ан-32. В Ірак передбачається спочатку направити 6 літаків. За умови якщо тактико-технічні характеристики українських авіамашин задовольнять замовника, наша сторона може отримати додаткове замовлення.

Придбання українських Ан-32 Іраком буде проводитися в рамках розпочатої урядом цієї країни програми модернізації військово-повітряних сил. Після війни з США Ірак залишився практично без ВПС. Зараз більшу частину ВПС країни складають вертольоти і застарілі американські військово-транспортні C-130.

Так, іракська влада відправила запит ВПС США на поставку винищувачів F-16. В цілому до 2020 року іракське міністерство оборони має намір придбати до 96 літаків F-16.

Українські ж літаки Ірак вибрав завдяки тому, що вони спеціально адаптовані для застосування в умовах жаркого й високогірного клімату. Саме тому даний літак користується гарною репутацією в азіатському регіоні. До того ж за технічними характеристиками у наших гвинтокрилих машин практично немає конкурентів.

Ан-32 - військово-транспортний літак, призначений для перевезення вантажів на лініях малої та середньої протяжності. Чи здатний доставити вантаж вагою 7,5 тонни на відстань до 2 тис. км. Також його можна використовувати для парашутного десантування людей і платформ з вантажами, а в санітарному варіанті - для перевезення поранених.

Читайте також:

Україна і Лівія будуватимуть літаки для Африки

Україна заперечує, що її ракети збивали російські літаки на Кавказі

Тимошенко пропонує Лівії скандальний український завод

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: