Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Україна, повернення своєї історії": у пошуках правди журналісти розвінчали міфи про козаків

Шаровари  - це ще один міф.

25 тисяч кілометрів у пошуках історичної правди та розвінчання міфів. Телеканал  1+1  відзняв  третій  цикл проекту "Україна, повернення своєї історії". У цьому фільмі команда автора Акіма Галімова разом з істориками досліджуватиме часи козацтва.  Шукатимуть скарби нації під водою та під землею,  кілька місяців перекладатимуть  лист турецького султана  до Богдана Хмельницького і під час зйомок зрозуміють, що  нашу історію не  просто переписували, її  крали, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Устриці, вареники з чорнилом каракатиці та ікра - це історична правда, якої ми не знали.  Ось саме таким був обід козака, а не сало з кулішем, як традиційно ми собі це  уявляємо

Українські гетьмани мали власний двір, як європейські монархи, що там був штат придворних слуг, вельмож, що вони мали власну гвардію. Шаровари  - це ще один міф.  Козаки вдягалися за  останньою європейською модою.

Знімальна група працювала у шести країнах. Найтяжче, згадують,  було у Росії. Там шукали скриню із серцем останнього  українського гетьмана Кирила Розумовського. Копію зробили спеціально для фільму. У подібних  скринях зберігали серця англійських і французьких королів. Могилу із серцем у Батурині відкрили 1927 року і  відтоді серце зникло.

Команда фільму отримала декілька дуже ґрунтовних доказів про те, що існує спеціальне секретне російське сховище, яке називається «Гохран». Частина найцінніших речей, українських речей, які були пов’язані саме з іменами видатних правителів були заховані там назавжди.

Авторам  фільму  вдалося знайти тунель, який веде до церкви усипальниці Богдана Хмельницького в  Суботові.  Вважається, що саме там  гетьман сховав свої скарби, поміж яких мала бути і  його булава. Те, що вона зберігається  у Варшаві - це теж міф.

Протягом віків українську  історію не просто крала Російська  імперія, вона її руйнувала, а людям нав'язувала свою версію подій.

Третє  та наймасштабніше дослідження Акіма Галімова "Україна, повернення своєї історії" дивіться вже 19 січня о 20.15, відразу після ТСН.

Коресподенти ТСН Валентина Доброта, Олена Кроліцька.

ВідеоМіфи часів козацтва: "1+1" відзняв третій цикл проекту "Україна, повернення своєї історії"

25 тисяч кілометрів у пошуках історичної правди та розвінчання міфів. Телеканал "1+1" відзняв третій цикл проекту "Україна, повернення своєї історії". У цьому фільмі команда автора Акіма Галімова разом з істориками досліджуватиме часи козацтва. 

Міфи часів козацтва: "1+1" відзняв третій цикл проекту "Україна, повернення своєї історії"

Нагадаємо, що раніше у Смілі з давнім паротягом реконструювали переможний для козаків бій проти російської армії

Залиште свій коментар

Вибір редакції