Україна повернула Нідерландам частину скандально вкрадених шедеврів мистецтва

Варість полотен вимірюється сотнями тисяч євро.

Україна повернула Нідерландам картини, які десять місяців тому викрали з музею Вестфріс у голандському містечку Хорн. Тоді навколо цих робіт розгорівся величезний скандал, адже голландська сторона звинуватила у викраденні деяких українських політиків, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

На урочисту церемонію передачі творів мистецтва завітали генеральні прокурори обох країн. Україна вже знайшла 5 із 24 полотен, і обіцяє відшукати решту. "Ми зараз бачимо шедеври голландського, на весь світ відомого мистецтва, які мають приносити радість не окремим злодіям, а всьому людству", - наголосив керівник ГПУ Юрій Луценко.

ВідеоУкраїна повернула Голландії картини, які були викрадені з голландського містечка Хорн

Операцію з повернення картин силовики досі тримають у таємниці. За чутками відомо, що деякі полотна опинилися на сході країни. У СБУ цього не спростовують, але конкретнішу інформацію не надають. Оскільки 19 картин досі шукають, і будь-які витоки можуть зашкодити слідству.

Директор музею Вестфріс радіє, що серед знайдених є його улюблена картина. "Бокал вина, гроші, повії, музиканти та смерть, що завжди за спиною. Ця картина розповідає всю історію людського гріха", - каже Ед Гердінк. Цей твір мистецтва коштує близько 200 тисяч євро. Вартість інших картин складно визначити, бо вони сильно пошкоджені. Крадій брутально вирізав полотна з рам, тому попереду ще копіткий процес реставрації. У Голландії вже говорять про створення спеціального благодійного фонду, який шукатиме гроші на відновлення картин. Наразі твори вже передані до посольства Нідерландів у Києві.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Наступна публікація