Україна повинна вимагати безвізовий режим з ЄС

Курс євро зростає, а з ним дорожчають візи до країн ЄС. Між тим Україна має підстави вимагати скасування плати за візи, яка сьогодні становить 60 євро.

Так вважає віце-президент центру Разумкова Валерій Чалий. Скасування плати за візи до країн Шенгенської зони є не лише прагненням мільйонів українців. Це положення міститься в комюніке Єврокомісії від 3 грудня цього року щодо Ініціативи нового східного партнерства, зазначив Валерій Чалий. Він вважає, що Україна має моральне право очікувати такого кроку ЄС у відповідь на скасування Україною віз для європейців ще кілька років тому. І що вже сьогодні слід говорити з Брюсселем про запровадження безвізового режиму.

"Справа не лише в платі за візу. Сьогодні тільки п’ять відсотків громадян скористалися привілеями спрощеного візового режиму. На жаль, дуже мало видається багаторазових та довготермінових віз. Це змушує громадян сплачувати такі суми багато разів," – розповів він.

Чалий зазначив, що заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісеєв 28 листопада вже звернувся до ЄС з пропозицією розробити графік заходів та чітко визначити зобов’язання України для остаточного скасування візового режиму з країнами Шенгенської зони.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: