Обмеження діятиме щонайменше до 3 квітня.
17 березня 2020 року від 00:00 Україна скасувала всі міжнародні регулярні пасажирські рейси – авіа-, залізничні та автобусні. Це обмеження діятиме щонайменше до 3 квітня. Такі безпрецендентні заходи запровадили задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.
Додому можна буде дістатися лише власним транспортом - якщо пропустять інші країни, бо там також масово закривають кордони через стрімке поширення смертоносного коронавірусу. На кордоні працюватиме лише частина пунктів пропуску. Крім цього, повністю припинене пішохідне сполучення.
Рада національної безпеки і оборони рекомендувала громадянам України утриматися від виїзду за кордон, а тим, хто наразі перебуває за межами країни, – повернутися.
"Повертаєтесь до України чи їдете за кордон – скористайтеся інтерактивною мапою на сайті Держприкордонслужби, де показано діючі пункти пропуску. Варто поцікавитись і роботою пунктів пропуску на суміжній стороні, адже більшість сусідніх країн обмежили або заборонили в’їзд для іноземних громадян, а також пасажирські перевезення", - наголосили в уряді.
Детально про те, що робити, якщо хочете повернутися з-за кордону додому, читайте в детальному роз'ясненні Міністерства закордонних справ України.
Перед цим, від початку доби 16 березня Україна перестала пускати до країни іноземців. Дозволено в'їзд буде лише: особам, що мають право на постійне або тимчасове проживання на території України; є подружжям або дітьми громадян України; водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів; члени екіпажів; представники офіційних міжнародних місій, диппредставництв, організацій та члени їхніх сімей.
Водночас стало відомо, що від 12:00 18 березня в Україні можуть обмежити все міжміське та міжобласне пасажирське сполучення (поїздами, автобусами, маршрутками, літаками), а також можуть призупинити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі до десяти осіб у маршрутних таксі і таксі. І до 20 осіб у тролейбусах, автобусах, вагонах трамваю.
Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони.
Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.