Україна пояснила Молдові, чому  демонтувала  прикордонні знаки

Демонтуючи прикордонні стовпці, українські прикордонники лише виправили помилку, допущену при демаркації кордону з Молдовою.

Українські прикордонники виправили помилку, допущену при демаркації кордону з Молдовою, заявляють в МЗС, коментуючи претензії молдовської сторони до України з приводу одностороннього демонтажу прикордонних стовпців на спільному кордоні.

"По-перше, ми виходимо з того, що відповідно до двосторонньої угоди ділянка автодороги в районі населеного пункту Паланка повинна бути передана у власність України, включаючи землю під дорогою", - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Що стосується ситуації з прикордонними стовпчиками, то українська сторона, за його словами, діяла не лише в рамках двосторонніх угод, але і після серії повідомлень молдавської сторони про плани демонтажу цих колонок.

"Це пов'язано з тим, що в 2005-2006 роках україно-молдовська робоча група з демаркації зробила дві помилки у визначенні місця встановлення прикордонних знаків - № 0608, 0609", - пояснив представник МЗС.

За його словами, ці знаки були встановлені з відхиленням близько 100 метрів від лінії делімітації, позначеної на відповідних картах, які є невід'ємною частиною договору про держкордон. Волошин також додав, що ця помилка була виявлена ще в 2008 році, після чого українська сторона неодноразово ставила питання перед Кишиневом про її виправлення. Волошин запевнив, що ніякої політичної підоснови і ніяких спроб змінити лінію держкордону з української сторони немає.

Напередодні Молдова зажадала від України пояснень у зв'язку з односторонніми діями, в результаті яких увечері 15 листопада було демонтовано на молдовсько-українському державному кордоні прикордонні знаки № 0608 і 0609, розташовані на українській стороні поблизу села Паланка.

Читайте також:

Молдова звинуватила Україну в спробі змістити кордон

Молдова і України зняли залізничну блокаду Придністров'я

Україна та Молдова узгодили статутні документи щодо створення єврорегіону "Дністер"

Україна і Молдова поділили спірний кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: