Україна позбавиться індійської вакцини

Мінохорони здоров'я вирішило або продати, або утилізувати вакцину проти кору та краснухи, вироблену в Індії.

Вакцина
Оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я з вивчення наслідків проведення імунізації проти кору і краснухи оприлюднив завершальний звіт про свою роботу.

У звіті підтверджуються висновки попередніх комісій про те, що смерть підлітка була викликана не вакциною, а "трагічним збігом обставин".

Проте, враховуючи негативну думку, що склалася в суспільстві, про ці щеплення, вирішено не проводити додаткову імунізацію проти кору і краснухи з використанням препарату Trevisac, а 8 млн. невикористаних доз вакцини терміном придатності до вересня цього року передати іншим країнам або знищити в Україні.

Як повідомила прес-секретар Мінздорову Людмила Гордон, керівник оперативного штабу Валерій Бідний звернувся до Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) і Всесвітню організацію охорони здоров'я з інформацією про неможливість використання протягом 2009 року індійської вакцини для профілактики кору і краснухи. Проте остаточне рішення про те, як вчинити з вакциною, так і не було прийнято.

"Утилізація вакцини з діючим терміном придатності – винятковий випадок в українській практиці, що вимагає внесення змін до законодавства. Більш того, утилізація вакцини, яка була передана нам ЮНІСЕФ як гуманітарна допомога, негативно позначиться на міжнародному іміджі України", - заявила Гордон.

При цьому в Мінохорони здоров'я унеможливлюють продаж вакцини, а представники ЮНІСЕФ припускають різні варіанти взаємовигідних домовленостей за узгодженням з міжнародними донорами ЮНІСЕФ і експертами Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Штаб був створений 23 травня 2008 року для розслідування обставин смерті підлітка в Краматорську (Донецька область) після щеплення індійської вакцини проти кору і краснухи Trevisac виробництва компанії Serum Institute of India, Ltd.

Читайте також:

В Україні поширюється вакцинофобія

Уряд провокує аптечне шахрайство

Ліки в Україні не контролюють

Україна знову закупить індійську вакцину, яка вбила підлітка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: