Україна позбулася частини високозбагаченого урану

Спеціальним рейсом з Харкова до Москви був доставлений вантаж високозбагаченого урану з Харківського фізико-технічного інституту.

Україна вивезла зі своєї території значну частину високозбагаченого урану в рамках домовленостей з США, повідомило МЗС України.

За словами директора департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, у четвер, 30 грудня, спеціальним рейсом з Харкова до Москви був доставлений вантаж високозбагаченого урану з Харківського фізико-технічного інституту.

"Цим кроком Україна виконує свої зобов'язання, взяті президентом Віктором Януковичем у рамках домовленостей з президентом США Бараком Обамою про те, що до кінця 2010 року наша країна вивезе з своєї території значну частину високозбагаченого урану", - повідомив Волошин.

Він додав, що в цій ситуації президент, влада і дипломатія продемонстрували, що Україна "вміє не лише давати слово, але і його тримати".

Як повідомлялося раніше, 14 квітня в ході візиту Януковича до США були досягнуті домовленості про поступове вивезенні з території України високозбагаченого урану з наданням їй фінансової і технічної допомоги. Було оголошено, що Україна готова позбутися високозбагаченого урану до 2012 року.

Читайте також:

Росіяни побудують завод ядерного палива на Дніпропетровщині

Росія відкрила Україні доступ до свого урану

На Дніпропетровщині знайшли місце, у кілька разів радіоактивніше за Чорнобиль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: