Україна приєдналася до GNEP

Україна офіційно приєдналася до організації Глобального партнерства в ядерній енергетиці.

GNEP
Україна стала однією з 14 країн-партнерів організації. (Фото: nuclear.inl.gov)
Сьогодні на конференції у Відні Україна офіційно приєдналася до організації Глобального партнерства в ядерній енергетиці (GNEP). Заяву про принципи глобального партнерства підписав міністр палива і енергетики України Юрій Бойко.
 
Як повідомили у прес-службі Мінпаливенерго, документ дозволяє забезпечити реалізацію планів будь-якої країни з розвитку мирної атомної енергетики, але з обов'язковими гарантіями нерозповсюдження. 

Таким чином, Україна стала однією з 14 країн-партнерів організації. Неформальне добровільне об'єднання GNEP було створене за ініціативи США. 

Також до нього входять Австралія, Болгарія, Китай, Франція, Гана, Японія, Йорданія, Казахстан, Литва, Польща, Румунія і Росія. 

Як зазначається у повідомленні, ці країни відстоюють мирне використання ядерних матеріалів і формують спільне бачення застосування відповідних технологій, підвищення рівня ядерних реакторів і технологій, поведінки з радіоактивними відходами. 

Крім того, співпраця припускає підготовку спільних політичних рішень у сфері недопущення розповсюдження ядерної зброї.
Формальна співпраця між учасниками GNEP здійснюється переважно шляхом двосторонніх або багатобічних домовленостей в рамках МАГАТЕ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: