Україна приєдналася до Європейської конвенції з усиновлення дітей

Ця конвенція покликана забезпечення усиновлення з урахуванням найвищих інтересів дитини.

Україна приєдналася до Європейської конвенції з усиновлення дітей.

Як повідомили у прес-службі Мін’юсту, відповідну Конвенцію сьогодні у Страсбурзі від імені України підписав міністр юстиції Микола Оніщук в присутності заступника Генерального секретаря Ради Європи Мод де Бур Букіккіо.

Конвенція пропонує державам оновлені принципи усиновлення та механізм співробітництва з метою забезпечення усиновлення з урахуванням найвищих інтересів дитини. Зазначена Конвенція була підготовлена на заміну існуючої Конвенції Ради Європи з питань усиновлення 1967 року, яка не набула поширення протягом більш як сорока років з часу її прийняття.

Як повідомив Оніщук за результатами підписання, після виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуттям чинності для України вказаної Конвенції, в державі будуть запроваджені сучасні правові стандарти у сфері усиновлення.

Запропоновані Конвенцією принципи усиновлення враховують всі сучасні тенденції, а головне – покликані забезпечити, щоб усиновлення здійснювалося та мало правові наслідки з максимальним урахуванням найвищих інтересів дитини.

Так, Конвенція передбачає порядок обміну інформацією між державами-учасницями з метою попередньої перевірки стосовно дитини або майбутніх усиновлювачів, причин виявленого бажання усиновити дитину, їхнього стану здоров’я і соціального середовища, тощо. Для цього держава призначає національний орган, якому направляються відповідні запити.

Конвенція містить положення, що стосуються доцільності надання усиновленій дитині громадянства тієї держави, громадянами якої є усиновлювачі, заборони обмеження на кількість усиновлених дітей, порядку анулювання усиновлення.

Положеннями Конвенції допускається запровадження в державі випробувального періоду, який передує усиновленню. Документ визначає принципи стосовно доступу до інформації та розкриття даних про усиновлення, усиновлювачів, батьків дитини тощо.

Читайте також:

Суддя пояснила, чому відмовила Мадонні в удочерінні

Українські діти найчастіше стають жертвами кіберзлочинців

Батько героїні "Мільйонера з нетрів" продає її за 300 тисяч доларів

Жінка катувала прийомних дітей праскою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: