Україна продала зброї на 1,2 млрд доларів

Експерти вважають дані SIPRI про експорт зброї з України сильно заниженими - багато контрактів держава не розголошує.

Експерти вважають дані Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI) про обсяги торгівлі українською зброєю у 2008 році заниженими.

За даними SIPRI, минулого року Україна заробила на торгівлі зброєю 233 млн доларів у загальному рейтингу посіла 14 місце.

Натомість, як стверджує експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Сергій Згурець, на зброї Київ наторгував майже 1,2 млрд доларів.

Згурець підкреслив, що SIPRI - всього лише одна з "систем оцінок експорту озброєнь", що базується на "аналізі відкритої інформації".

"Жодна з неурядових організацій, які досліджують обсяги експорту озброєнь, не може в точності оцінити обсяги продажів для кожної країни, тому що далеко не всі контракти підлягають розголошуванню. Наприклад, за однією з попередніх оцінок SIPRI, Ізраїль продав зброї на 2,3 млрд доларів, але сам Ізраїль назвав суму 5,5 млрд", - пояснив фахівець.

Він зазначив, що SIPRI сильно занизила і обсяги українського експорту зброї.

"Наш центр опублікував дані, які свідчать про те, що в 2008 році наша країна наторгувала на 1,2 млрд доларів. І я можу назвати складові цієї суми. Одні лише постачання озброєнь до Грузії перевищують показники, заявлені SIPRI", - повідомив Згурець.

Читайте також:

Україна увійшла до десятки найбільших експортерів зброї у світі

Україна продавала британським перекупникам зброю з радянських запасів

РФ знову звинуватила Україну в поставках зброї до Грузії

НАТО вмовило Україну знищити 6 тисяч тонн зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: