Україна продавала британським перекупникам зброю з радянських запасів

Британські фірми купували українську легку зброю з радянських арсеналів і перепродавали її у країни, на які поширюється ембарго.

Британські посередники перепродавали зброю, придбану в Україні, до країн, на які поширюється ембарго. Про це заявив комітету британського парламенту з контролю за експортом зброї.

У відповідному звіті комітету перераховані британські фірми-посередники, які нібито отримали від української Державної служби контролю за експортом ліцензію на експорт легкої зброї з радянських запасів.

За словами членів комітету, вони легко отримали список фірм у травні у Києві від заступника міністра закордонних справ України Олександра Горіна.

У списку не вказано, чи зброю експортували безпосередньо з України до замовників, чи її перевозили через Великобританію. Також не вказується вартість оборудок та тип зброї.

Голова комітету Роджер Беррі каже, що британські депутати ні в чому не звинувачують Україну, а радше звертають увагу британського уряду на потребу кращого контролю.

"Точка зору комітету полягає у тому, що Британія має примушувати виконувати свої експортні критерії, посилювати власний контроль за зброєю", - зазначив він.

У звіті комітет висловив занепокоєння, що британське МЗС нічого не знало про продаж Україною зброї британським посередницьким фірмам, хоча ця інформація була легкодоступною, – а колишня радянська зброя опинялась у "небажаних руках".

Він закликав британські дипломатичні представництва у великих країнах-експортерах зброї тісніше співпрацювати з місцевими органами експортного контролю, щоб отримувати інформацію про британські фірми, які одержують ліцензії на продаж зброї.

У свою чергу, міністр закордонних справ Великобританії Дейвід Мілібенд наказав провести розслідування щодо можливих оборудок.

Він також попросив членів парламентського комітету на чолі з Беррі поки не оприлюднювати деталі наявного в них документу, щоб не перешкодити слідству – адже "компанії можуть дізнатись про розслідування і це може призвести до того, що ті, хто вчинив злочин, намагатимуться замести сліди".

Читайте також:

Затриманий у Нігерії літак виявився українським, зброя - гвінейською

Грузія вимагає, щоб Україна не припиняла її озброювати

Україна вдвічі скоротила торгівлю зброєю

НАТО вмовило Україну знищити 6 тисяч тонн зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: