Україна продавала Грузії зброю з дозволу Януковича

Екс-глава держкомпанії "Укрспецекспорт" повідомив, що основні поставки озброєння в Грузію проводилися в 2006-2007 роках, коли Віктор Янукович очолював уряд.

Основні поставки озброєння з України до Грузії проводилися в 2006-2007 роках, коли уряд очолював нинішній президент Віктор Янукович. Про це заявив в інтерв’ю "КоммерсантЪ-Украина" Сергій Бондарчук, колишній глава держкомпанії "Укрспецекспорт", яка контролює торгівлю зброєю.

"Не забувайте, що збройовий експорт жорстко регулюється внутрішнім законодавством. Для проведення якихось постачань необхідний дозвіл служби експортного контролю при Кабінеті міністрів. До речі, основні поставки озброєння в Грузію проводилися в 2006-2007 роках, коли уряд очолював нинішній президент Віктор Янукович", - повідомив Бондарчук.

За його словами, після 2007 року відбулося зниження поставок українського озброєння в Грузію.

"У 2006 році обсяг постачань був близько 65 млн доларів, у 2007-му - більше 81 млн доларів. Потім пішло зниження - близько 50 млн у 2008 році, 8,3 млн у 2009-му. Причому в 2007 році, при Януковичі, проходили й ті поставки, щодо яких тепер час від часу піднімається шум. Там були і літаки, і бронетехніка, і радіолокація, і дивізіон "Бук", - сказав він.

Крім того, Бондарчук висловив стурбованість тісною співпрацею нової влади з Російською Федерацією у сфері виробництва та експорту озброєнь.

"Мене турбує, чи будуть нові люди реалізовувати політику в тому ж ключі, що й в інших галузях, де створюються СП з авіабудування, кораблебудування, атомної енергетики. Якщо буде створено аналогічне СП з "Рособоронекспортом" або "Ростехнологіями", компанія буде просто знищена. Адже ми з ними прямі конкуренти", - заявив колишній глава "Укрспецекспорту".

Як відомо, після російсько-грузинського військового конфлікту в Південній Осетії в серпні 2008 року, Партія регіонів звинувачувала тодішнього главу держави Віктора Ющенка в незаконних поставках зброї до Грузії. Регіонали стверджували, що українська зброя була використана у військовому конфлікті проти росіян.

Читайте також: 

Ракети для Грузії купували за гроші українського банку

Україна почне поставки зброї до Іраку у жовтні

Уряд планує відібрати у Януковича торгівлю зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: