Україна продовжує продавати Грузії зброю в борг

За українську зброю Грузія вже заборгувала Києву 30 мільйонів доларів.

Поставки української зброї до Грузії продовжуються.

Про це стверджує депутат Верховної Ради Валерій Коновалюк, який очолював слідчу комісію з питання поставок українського озброєння до Грузії.

Харківської області. За озброєння Грузія заборгувала Києву 30 млн. доларів.

"Україна продає його, виконуючи старі контракти, - і техніку, і стрілецьку зброю. За рік після кавказької війни Грузія повністю переозброїлася. Причому на даний момент вона винна Україні 30 млн. доларів за вже поставлене озброєння. Формально ця торгівля не заборонена, але побічно ми ставимо під загрозу російські війська на межі Грузії і Південної Осетії з міжнародним статусом миротворців. Цими поставками ми руйнуємо також свою співпрацю у військовій сфері з РФ, яке забезпечувало нам десятки тисяч робочих місць", - розповів Коновалюк.

За даними з неофіційних джерел, стрілецька зброя грузинам зараз поставляється з арсеналу в Балаклії Харківської області.

В "Укрспецекспорті" (держкомпанії, торгуючої зброєю) ситуацію не коментують, але прямо не спростовують факт продовження поставок, заявивши, що все, пов'язане з продажами зброї до Грузії, укладається в рамки контрактів, укладених раніше (у 2007-2008 рр. туди відправлено 40 танків Т-72Б, 14 ЗРК "Оса", 60 БТР-70, 100 млн. патронів і 17 тис. автоматів Калашникова).

За словами Коновалюка, на висновки його комісії не відреагували ні Кабмін, ні Генпрокуратура, тому він збирається виступити з доповіддю з цього питання в Страсбурзі. Генпрокурор Олександр Медведько, проте, повідомив, що жоден з фактів, приведених Коновалюком, при перевірці не підтвердився.

На днях представник Росії в НАТО Рогозін фактично обвинуватив українського прем'єра в брехні, заявивши, що поставки продовжуються: "Ми володіємо інформацією, хто продовжує поставляти Грузії озброєння. Ми знаємо, хлопці, що ви там робите".

Нагадаємо, 29 квітня Юлія Тимошенко під час зустрічі з Володимиром Путіним повідомила, що "твердження про поставки озброєння Грузії не відповідають дійсності". "Сьогодні ніякі поставки не здійснюються, і найближчим часом і не здійснюватимуться", - заявила прем'єр.

Читайте також:

Тимошенко вкотре виправдалася: Україна не торгує зброєю з Грузією

Ющенко запевнив, що Україна не розміщатиме у себе чужих ядерних баз

Україна представила в ОАЕ ексклюзивну зброю

Південна Осетія: Грузія купуватиме в України заборонену зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: