Україна пропонує Європі самій сплачувати транзит

Якщо ЄС сам сплачуватиме за транзит газу територією України, у Росії буде "менше спокус грати на якихось складностях".

Україна запропонувала Європі перейти на купівлю газу на російсько-українському кордоні.

"Це питання ми поставили у наших розмовах як на вищому рівні, так і на рівні експертів. І поставили в дуже практичну площину. Ми сказали нашим європейським партнерам, що це є наша мета і попросили по можливості позитивно розглянути наші пропозиції", - повідомив посол України при ЄС Андрій Веселовський.

Він зауважив, що європейські експерти предметно займуться вивченням українських пропозицій після завершення гострої фази російсько-українського конфлікту. За словами посла, очевидно, що такі питання не вирішуються протягом кількох днів чи навіть тижнів.

"Зовнішньо, пропозиції виглядають дуже привабливими для всіх: і для європейців, і для України, та й можливо, і у Російської Федерації буде тоді менше спокус грати на якихось уявних чи реальних складностях і, таким чином, буде менше проблем, і не будуть вони псувати собі репутацію", - наголосив Веселовський.

"Так що я сподіваюсь, що ця тема не забудеться, а ми, в усякому разі, не дозволимо, щоб вона забулася", - додав він.

Як відомо, Росія постачає Європі газ через територію України, за який сплачує 1,7 долара за транзит тисячі кубометрів на 100 км. 7 січня "Газпром" припинив поставки газу до європейських споживачів, звинувативши Україну в "крадіжці" блакитного палива. Газовий конфлікт між Києвом та Москвою триваю досі, Європа газу не отримує.

Читайте також:

Україна пустила газ у Молдову

Росія та Україна втратили довіру європейців
Газовий конфлікт поділив Україну на Схід і Захід

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: