Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна просить Інтерпол оголосити скіфське золото в міжнародний розшук

Скіфські експонати перебувають в Амстердамі від 2014 року.

У п'ятницю, 2 грудня, українська прокуратура Автономної республіки Крим, яка наразі перебуває під окупацією, направила до Інтерполу постанову про арешт музейних експонатів виставки "Крим — золотий острів у Чорному морі".

Ці експонати ще з 2014 року перебувають в амстердамському музеї Алларда Пірсона в Нідерландах, тож відповідну постанову надіслали до Інтерполу, щоб "забезпечити міжнародний розшук арештованого майна", йдеться в офіційному повідомленні прокуратури АРК.

"Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом відмови музеєм Алларда Пірсона Амстердамського університету (Королівство Нідерланди) повернути музейні експонати виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі", які є власністю держави Україна", — зазначили в українській прокуратурі Криму.

Додамо, що рішення про арешт ухвалив Печерський суд Києва

Нагадаємо, на початку жовтня упродовж шести годин нідерландський суд заслуховував позиції обох сторін, а саме чотирьох кримських музеїв та держави Україна. Понад півтисячі експонатів — прикрас, церемоніальний шолом та обладунки, були вивезені на виставки за кордон 2013 року. Претензії на раритети заявили керівники кримських музеїв, які прийшли вже за російської окупації півострову.

Відео Шість годин тривало слухання у справі "скіфського золота"

Залиште свій коментар

Вибір редакції