Україна просить у Європи трохи газу

Україна запропонувала Європейській комісії розглянути можливість виділення обсягів природного газу.

Україна запропонувала Європейській комісії розглянути можливість виділення обсягів природного газу на технологічні потреби газотранспортної системи з обсягів європейських одержувачів російського природного газу.

Про це сказано в листі міністра палива й енергетики України Юрія Продана на ім`я комісара ЄС з питань енергетики Андріса Пібалгса надісланому на адресу в середу, 14 грудня.

"Українська сторона пропонує розглянути можливість виділення обсягів природного газу на технологічні потреби ГТС з обсягів газу європейських одержувачів російського природного газу з подальшим документальним оформленням", - наголошується в листі.

У листі Продан також відзначає, що для забезпечення стабільного газотранзиту існує невідкладна необхідність в підписанні "Тимчасової технічної угоди між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про умови здачі-прийому природного газу на прикордонних газовимірювальних станціях для транзиту його через територію України, а також передачі природного газу споживачам України в 2009 році". Проект угоди направлено ВАТ "Газпром" 13 січня.

"Звертаюся до Вас з проханням сприяти в швидкому підписанні тексту проекту угоди", що додається, - пише міністр.

Крім того, Продан наголошує, що українська сторона була б вдячна за забезпечення транспарентної, об`єктивної і неупередженої позиції з боку спостерігачів від ЄС при оцінці технічних аспектів транзиту російського газу територією України.

13 січня Росія приступила до пробного прокачування газу через Україну до Європи, проте пізніше стало відомо, що газ до європейських споживачів не доходить. У зв'язку з цим "Газпром" в черговий раз звинуватив Україну в крадіжці газу.

Україна, зі свого боку, пояснила відсутність транзиту тим, що "Газпром" поставив недостатньо палива для відкриття транзитного газопроводу .

Читайте  також:
Європа досі не отримує російський газ
Путін сказав, коли пустить газ у Європу
Україна заявляє, що Росія відбирає в неї газову трубу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: