Україна просить ЄС оплатити технічний газ для транзиту

Юлія Тимошенко написала лист президенту Єврокомісії Жозе Мануєлю Баррозу з проханням про закупівлю ЄС технічного газу, необхідного і для транзиту російського газу в Європу.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко передала президенту Єврокомісії Жозе Мануєлю Баррозу лист з проханням про закупівлю Євросоюзом технічного газу, необхідного Україні для прокачування російського газу в Європу.

Цю інформацію підтвердив виконуючий обов'язки голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Лист був переданий під час 45-ої міжнародної конференції з питань безпеки в Мюнхені. У ньому міститься прохання про те, щоб Європейський союз сплатив закупівлю для української газотранспортної системи технічного газу, необхідного для прокачування російського газу в країни ЄС.

Діденко підтвердив факт такого звернення Тимошенко і прокоментував ситуацію таким чином: "Ми дуже цінуємо, що політики такого високого рівня цікавляться подібними проблемами. Але ми все-таки хочемо відчути цей процес на рівні європейських компаній, які реально можуть це зробити і які безпосередньо в цьому зацікавлені".

В той же час, на думку Діденко, Єврокомісія може посприяти інтересу європейських компаній до подолання існуючої проблеми із закупівлями технічного газу.

"Вони (Єврокомісія) можуть рекомендувати або якимсь чином націлити європейські компанії-споживачі російського газу працювати з нами на корпоративному рівні", - пояснив він.

Діденко також повідомив, що реакції Єврокомісії на звернення українського прем'єра поки не було.

Офіс президента Єврокомісії в даний час готує відповідь на звернення Тимошенко. Передбачається, що відповідь буде передана до Києва наступного тижня.

 Читайте також:

Литвин: Україна має шанси не отримати кредит МВФ

Ющенко - Тимошенко: без ваших хабарів партнери до вас жопою повернуться!

МЗС не давав оцінки висловленням Тимошенко на засіданні РНБО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: