Україна протестує свої АЕС на готовність протистояти землетрусам і повеням

Україна долучилася до країн, що проведуть стрес-тести своїх АЕС: чи готові вони протистояти природним катаклізмам.

Україна та ще шість країн з-поза меж ЄС погодилися провести стрес-тести своїх АЕС. У рамках проведення стрес-тестів повинна бути приділена особлива увага технічній готовності АЕС протистояти природним катаклізмам: землетрусам та повеням.

Про це йдеться у декларації, яку представники Вірменії, Хорватії, Росії, Швейцарії, Туреччини, Білорусі та України підписали у присутності Єврокомісара з енергетики Ґюнтера Г.Eттінґера.

Коментуючи подію, Eттінґер назвав підписання декларації "великим спільним кроком вперед", як для ЕС, так і для кран-сусідів.

Згідно з документом, країни протестують власні АЕС за допомогою процедур, розроблених Євросоюзом. Також була погоджена можливість проведення оцінювання результатів тестів незалежними експертами з інших країн.

Нагадаємо, що 1 червня Європейський Союз представив критерії проведення стрес-тестів для АЕС для обговорення країнам-партнерам у Європі.

Нагадаємо також, що наразі у країнах-членах ЕС проходять стрес-тести на об'єктах ядерної енергетики. Необхідність у таких діях була викликана аварією на АЕС "Фукусіма-1" у Японії після руйнівних землетрусу і цунамі, що сталися у середині березня.

Читайте також:

Дві третини українців проти будівництва нових АЕС

США визнали Україну лідером у сфері ядерної безпеки

Оператор "Фукусіми" занизив реальні масштаби витоки радіації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: