Україна проти особливої ролі СНД

Україна не підтримує положення про міжнародну правосуб'єктність Співдружності Незалежних Держав.

Арсеній Яценюк
УНІАН
Арсеній Яценюк.
Україна не підтримує положення про міжнародну правосуб'єктність Співдружності Незалежних Держав у концепції розвитку співдружності.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України.

Відповідно до повідомлення, 4 жовтня на засіданні Ради міністрів СНД у Душанбе (Таджикистан) міністр закордонних справ Арсеній Яценюк від імені України підписав 12 документів, серед яких 5 - з особливою думкою.

"Для України найактуальнішим питанням залишається питання про концепцію подальшого розвитку СНД і план основних заходів щодо її реалізації", - цитує прес-служба слова Яценюка.

Міністр підкреслив, що Україна в цілому поділяє положення концепції й плану, і висловив задоволення у зв'язку з тим, що багато пропозицій України були враховані в цих документах, зокрема щодо питання про завершення формування зони вільної торгівлі СНД, питання пріоритетності оформлення державних кордонів між учасниками, урегулювання соціальних проблем громадян держав-учасниць СНГ, а також поліпшення нормативно-правової бази в сфері міграції.

При цьому Україна підписала рішення про концепцію подальшого розвитку СНД і план основних заходів її реалізації з позначками про особливу думку.

"Це пов'язане з тим, що ми не є стороною статуту СНД і окремих інших його документів. Ми не можемо підтримати також положення, які встановлюють міжнародну правосуб'єктність співдружності, особливу роль СНД у гарантуванні безпеки й стабільності держав-учасниць, необхідності розвитку співробітництва в гуманітарній сфері саме у форматі співдружності", - підкреслив Яценюк.

З його слів, у прийнятих документах наріжним каменем для України є блок соціальних і економічних питань, а також просування ініціатив, висунутих президентом Віктором Ющенком на Казанському саміті СНД в 2005 році щодо боротьби зі злочинністю, незаконним обігом наркотиків, тероризмом, боротьби з викраденням культурних цінностей, захисту соціальних прав осіб похилого віку й інвалідів. 

Яценюк наразі перебуває в Душанбе (Таджикистан), де бере участь в засіданнях Ради міністрів закордонних справ і Ради глав держав-членів Співдружності Незалежних Держав.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: