Україна проти візового режиму з ЄС

Після саміту "Україна - ЄС" з'явилися нові заяви щодо перспектив євроінтеграції України.

ХІ Міжнародний саміт Україна-ЄС
Офіційний сайт Президента України
Україна сподівається на більшу відкритість з боку Євросоюзу.
Україна наполягає на закріпленні в новій посиленій угод (НПС)і з Європейським Союзом впровадження взаємного безвізового режиму між Україною і ЄС. 

Про це йдеться в тексті загального звіту про прогрес переговорів щодо нової посиленої угоди між Україною і ЄС. 

Україна заявила про необхідність руху далі рамок оновленого Плану дій Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи й безпеки, який був затверджений 18 червня. 

Українська сторона наполягає на тому, що НПС має відображати динаміку співробітництва між Україною і ЄС. Зокрема, Україна заявила про своє бажання закріпити в тексті НПС впровадження взаємного безвізового режиму між Україною і ЄС, впровадження ефективних механізмів оперативного прикордонного співробітництва й співробітництва правоохоронних органів. 

Україна також наполягає на закріпленні в угоді протоколу судового співробітництва з цивільних справ. При цьому ЄС висловив чіткі застереження щодо запропонованих положень. 

Сторони дійшли згоди про те, що це буде обговорюватися під час наступного раунду переговорів щодо НПС, що відбудеться в жовтні. 

В той же час, Європейський Союз заявляє, що нова посилена угода між Україною і ЄС не визначатиме подальший розвиток відносин двох сторін.
 
Про це сказано в тексті загального звіту про прогрес переговорів щодо нової посиленої угоди між Україною і ЄС. 

У ході переговорів щодо НПС Україна вказала на необхідність переходу від партнерства й співробітництва між Україною і ЄС до політичної асоціації й економічної інтеграції України. 

При цьому ЄС заявив, що НУС повинен забезпечити найбільш можливе зближення України і ЄС, але не буде заздалегідь визначати можливий розвиток відносин між Україною і ЄС у майбутньому. 

Сторони погодилися, що питання політичної асоціації й економічної інтеграції України має бути розглянуте на пізнішому етапі. Сторони також погодилися, що переговори повинні зосередитися на спектрі політичних і секторних аспектів у відносинах Україна - ЄС, зокрема, на політичному зближенні, міжнародній безпеці й урегулюванні криз, спільних зусиллях для забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті.
Також сторони планують вести переговори в ключі поважання демократичних принципів, верховенства права й ефективного управління. Крім цього, НПС включатиме питання внутрішньої реформи, Міжнародного карного суду, регіональної стабільності, запобігання конфліктам. 

При цьому НПС, можливо, включатиме питання військово-технічного співробітництва, нерозповсюдження зброї масового ураження, роззброювання й контролю над озброєнням, боротьби з тероризмом, а також формати для ведення політичного діалогу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: